Skip to content

Recenzja Xiaomi Mi MIX

Plik Xiaomi Mi Mix to nowoczesny smartfon. Ma ekran z cienkimi ramkami, ale imponujące są przede wszystkim jego wymiary. Dowiedz się w naszym test jego różne cechy i wydajność.

Słuszne uwagi
– Projekt
– Ekran
– MIUI
– Autonomia
– Gniazdo słuchawkowe


Punkty ujemne
– Szeroka i ciężka konstrukcja
– Technologia IPS LCD
– Jakość zdjęć

Test Xiaomi Mi MIX


telefon-Xiaomi-Mi-MIX

Telefon Xiaomi Mi MIX jest dostarczany w czarnym kartonowym pudełku. Pokrywa jest uchylna, po otwarciu upadasz bezpośrednio na smartfona. Wewnątrz znajdziemy również pokrowiec ochronny, instrukcję obsługi, kabel USB do ładowania oraz zasilacz.

projekt i konstrukcja


smartfon-Xiaomi-Mi-MIX

Mi Mix jest produkowany przez chińską markę Xiaomi. Ewolucja tej firmy od dłuższego czasu jest naprawdę imponująca. Ponadto model ten został zaprojektowany przez francuskiego projektanta Philippe’a Starka. Kiedy na nią patrzymy, wrażenie robi tylko ta tafla szkła, która nie ma krawędzi. Na tym Xiaomi Mi MIX ekran dotykowy zajmuje 91,3% przedniej powierzchni.

To, co jest od razu oczywiste, to ten ogromny 6,4-calowy ekran. Kiedy masz go w ręku, szybko zdajesz sobie sprawę, że ten model należy do kategorii phablet. Znajduje się na liście smartfonów korzystających z dużego panelu. Wykonywanie czynności jedną ręką jest prawie niemożliwe. Nadal możesz przejść do opcji, aby zminimalizować interfejs lub aktywować przycisk, aby uzyskać dostęp do menu głównego.

Aby móc zaoferować, ten ogromny wyświetlacz Xiaomi musiał iść na ustępstwa. I niestety niektóre mają wpływ na działanie telefonu. Więc w górnej części Mi Mix to nie jest klasyczna kolumna, działa na zasadzie wibracji. Emitowany przez niego dźwięk jest słabej jakości, najlepiej używać słuchawek wyposażonych w zestaw głośnomówiący. Technologia ta umożliwia wewnętrznemu systemowi przekształcenie sygnału elektrycznego dostarczanego przez przetwornik cyfrowo-analogowy na drgania mechaniczne. Na papierze jest to dość niesamowite, ale w rzeczywistości ta technologia nie spełnia tego zadania.

Gniazdo jest dobrej jakości, zapewnia dźwięk więcej niż poprawny. Przednia kamera umieszczona z przodu smartfona umożliwia robienie selfie i prowadzenie wideorozmów. Obudowa telefonu wykonana jest z ceramiki. Jest wizualnie jasny i atrakcyjny, ale problem polega na tym, że powłoka jest śliska i podatna na zacieki. Nagle ochronna skórzana skorupa zintegrowana z pudełkiem jest naprawdę przydatna. Naprawdę warto go używać! Smartfon ma bardzo smukłą konstrukcję z przodu, jednak nadal jest dość ciężki i nieporęczny.

Fakt, że w telefonie jest gniazdo słuchawkowe, ucieszy wielu użytkowników. Zapewne ucieszą się też, gdy dowiedzą się, że Mi Mix korzysta z portu USB typu C. Umieszczony jest na dolnej krawędzi, tuż obok mikrofonu i głośnika. Czujnik zbliżeniowy umieszczony na ekranie działa normalnie. Jest to czujnik ultradźwiękowy, generalnie producenci używają podczerwieni. Zaletą ultradźwięków jest to, że przechodzi przez różne istniejące materiały.

Ekran


Smartfon Xiaomi-Mi-MIX

Ekran typu IPS LCD ma 6,4 cala i proporcje 17: 9. Przestrzeń na dole ekranu jest przeznaczona do sterowania / nawigacji. Więc nagle w tym modelu nie ma przycisków pojemnościowych. Ekran jest produkowany przez producenta Sharp, a dokładniej jest to IGZO IPS LCP. Ten rozmiar ekranu jest idealny dla fanów filmów na YouTube lub seriali telewizyjnych za pośrednictwem Netlifx. Rozdzielczość ekranu to 2040 x 1080 pikseli, a gęstość pikseli na cal to 360.

Wolelibyśmy AMOLED, ale cena Xiaomi Mi MIX nie byłaby taka sama. Jednak dzięki systemowi MIUI można dostosować oddawanie barw. Wystarczy przejść do opcji, aby mieć dostęp do parametru RGB, do wyboru między ciepłymi lub zimnymi kolorami. Istnieją również różne typy kontrastu, punktu bieli, zakresu. Ekran LCD IPS jest dobrej jakości i zapewnia dobrą jasność. Biorąc pod uwagę rozmiar ekranu, Mi Mix prawie zastąpił tablet z ekranem dotykowym. W każdym razie możesz udostępniać swoje treści wideo osobom w pobliżu.

System i wydajność


Recenzja Xiaomi-Mi-MIX

Wewnątrz Xiaomi Mi MIX znajdziemy procesor Snapdragon 821, akumulator o dużej pojemności (4400 mAh), 6 GB RAM-u i 256 GB pamięci wewnętrznej. Ma też wersję z 4 GB RAM i 128 GB pamięci. Cena różni się nieznacznie między dwiema wersjami. W każdym razie nie ma co narzekać na jego występy, udaje mu się wykonać wszystkie codzienne zadania. Jego działanie jest naprawdę poprawne, a ponadto nie nagrzewa się nawet przy obciążonych elementach.

Telefon działa na Androidzie, ale z systemem opracowanym przez Xiaomi, MIUI. Przy pierwszych zastosowaniach nowy interfejs może przeszkadzać. Ale to kwestia przyzwyczajenia, po kilku dniach przyzwyczajamy się do tego. Rozumiemy nawet, dlaczego MIUI zdobył miliony użytkowników. Dobrą rzeczą jest to, że dostępnych jest wiele opcji i funkcji. Doświadczenie użytkownika jest naprawdę satysfakcjonujące, wszystko jest płynne i bogate. Każdy element, opcje, funkcje są rozmieszczone inteligentnie, dlatego doceniamy tę prostotę. MIUI zdobywa wiele punktów i narzuca się łatwiej niż inne interfejsy, które czasami mogą być zbyt zagmatwane i wyposażone w niepotrzebne funkcje.

Kino


Test Xiaomi-Mi-MIX

Xiaomi Mi MIX jest wyposażony w 13-megapikselowy czujnik fotograficzny z tyłu. Jest to czujnik z niższej półki, OmniVision OV16880. To największy minus tego smartfona. Czujnik fotograficzny naprawdę nie jest w stanie sprostać konkurencji. Nie możemy nawet zrozumieć, dlaczego konstruktor użył tego.

Na każdym zrobionym zdjęciu brakuje szczegółów, występują problemy z rozmyciem, a gdy tylko światło jest słabe, pojawia się szum. Nie można robić zdjęć nocnych tym aparatem. Tryb HDR nie poprawia renderowania. Być może ze względu na projekt Xiaomi zdecydowało się zintegrować ten czujnik fotograficzny lub po prostu zaoszczędzić pieniądze. W każdym razie ten komponent naprawdę nie jest dobrej jakości. Miłośnicy fotografii mogą pójść własną drogą.

Łączność


Recenzja Xiaomi-Mi-MIX

Obsługiwane częstotliwości: 2100 MHz (B1), 1800 MHz (B3), 2600 MHz (B7)

Autonomia


recenzja-Xiaomi-Mi-MIX

Bateria wbudowana w Xiaomi Mi MIX ma 4400 mAh, a telefon oferuje dobre zarządzanie baterią. Możesz go używać przez cały dzień. Nawet będąc uzależnionym od telefonu, będzie w stanie przetrwać. Może doskonale towarzyszyć Ci podczas długodystansowych lotów.

Wniosek


test-Xiaomi-Mi-MIX

Xiaomi Mi MIX ma ciekawe cechy, w szczególności jego wygląd, rozmiar ekranu, który jest wygodny dla wideo, a nawet łatwy w użyciu system MIUI. Z drugiej strony w twoim interesie jest duża kieszeń na transport, a renderowanie zdjęć jest słabej jakości.

Smartfon Xiaomi Mi MIX


Mi-MIX

Kup Teraz
/* */