Skip to content

Recenzja Homtom S99

Homtom po raz kolejny postanowił zaspokoić małe budżety swoim nowym smartfonem z niższej półki, S99. Liczby po „S” nie wydają się oznaczać funkcji ani argumentu marketingowego. Plik Homtom S99 ma dużą baterię, system dwóch aparatów (jeden niestety jest fikcyjny), a także nowoczesną technologię, taką jak odblokowywanie twarzy. Dowiedz się w naszym test jeśli S99 działa wystarczająco dobrze, aby konkurować.

Słuszne uwagi
– Wyświetlacz
– Autonomia
– Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
– Powiadomienie LED
– Dobra jakość wykonania


Punkty ujemne
– … ale w całości z tworzywa sztucznego
– Aparat fotograficzny
– Podgrzewane elementy

Test Homtom S99


telefon-Homtom-S99

Telefon Homtom S99 jest dostarczany w standardowym pudełku kartonowym. Po otwarciu w S99 znajdziesz narzędzie do otwierania gniazda karty SIM, zasilacz, kabel USB do ładowania, kabel OTG, folię ochronną i instrukcję obsługi. Telefon jest sprzedawany za mniej niż 150 euro w Internecie.

projekt i konstrukcja


smartfon-Homtom-S99

Smartfon ma dość trzeźwy design. U góry 5,5-calowego ekranu widać diodę powiadomień (czerwoną, niebieską i zieloną), głośnik podsłuchowy, aparat do selfie oraz czujnik zbliżeniowy i światła. Obudowa telefonu jest plastikowa, ale producent nadal chciał nadać swojemu telefonowi wyjątkowy charakter poprzez nadrukowanie sześciokątów na odwrocie. Dzięki temu jest wizualnie bardziej atrakcyjny dzięki tym wzorom.

Na lewej krawędzi znajduje się gniazdo do włożenia karty SIM. Jest to gniazdo hybrydowe, do którego można włożyć dwie karty nano SIM lub jedną kartę nano SIM i kartę micro SD. Po prawej stronie znajdziesz przycisk zasilania i głośności. Plastikowe krawędzie są rowkowane, aby zapewnić lepszy chwyt. W górnej części znajduje się gniazdo jack 3,5 mm, aw dolnej port micro USB do ładowania i przesyłania danych. Wolelibyśmy port USB-C, ale aby zaoferować taką cenę, producent musiał pójść na ustępstwa.

Z tyłu Homtom S99 znajdują się dwa fotoczujniki, ale jak wspomnieliśmy na wstępie, drugi czujnik jest fikcyjny. Dwa czujniki są umieszczone jeden pod drugim. Tuż pod nim znajduje się czytnik linii papilarnych, niestety nie zawsze działa on poprawnie. Jeśli Twój odcisk palca zostanie rozpoznany, telefon odblokuje się szybko, ale problem polega na tym, że można poprawić wykrywanie. Jeśli twój palec nie jest idealnie umieszczony, to nie działa. Należy również unikać spoconych dłoni. Krótko mówiąc, czujnik odcisków palców wymaga ulepszenia.

S99 ma dobrą jakość wykonania. Ma 151 mm długości, 70 mm szerokości i 12 mm grubości. Zestaw waży 210 gramów, nie jest to najlżejszy i najbardziej kompaktowy telefon. Nie zapomnisz go, gdy zostanie umieszczony w kieszeni. Z drugiej strony, gdy jest w dłoni, jest łatwy w obsłudze. Przyciski są idealnie rozmieszczone, bardzo łatwo przylegają do nich palce. S99 ma stonowany i elegancki design (dzięki wzorom na plecach).

Ekran


Smartfon Homtom-S99

5,5-calowy ekran IPS oferuje rozdzielczość HD (720p). Gęstość pikseli na cal wynosi 292. Rozmiary obramowań wokół panelu nie są nadmierne: 12 mm dla górnego, 13 mm dla dolnego oraz lewej i prawej 4 mm grubości. W dolnej części ekranu nie ma fizycznego ani wirtualnego przycisku. Nawigacja odbywa się za pomocą przycisków znajdujących się w systemie. Według producenta stosunek ekranu do obudowy wynosi 74%.

Wyświetlacz wydaje się być niebieskawy i niestety nie ma możliwości dostosowania temperatury barwowej. Renderowanie czerni jest dobre, ale jasność można poprawić. Kiedy jesteś w ciemności, wygląda bardzo jasno, nawet jeśli ustawisz go na najniższy. Ale gdy znajdujesz się na zewnątrz, stojąc przed palącym słońcem, możesz czytać informacje wyświetlane na ekranie. Wyświetlacz jest nadal poprawny. Ekran dotykowy rozpoznaje 5 punktów kontaktowych. Nie ma nic złego w dokładności wpisu i czasie odpowiedzi.

System i wydajność


Recenzja Homtom-S99

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z telefonów z niższej półki, wiesz, że nie są maniakami wydajności. Plik Homtom S99 wyposażony jest w procesor Mediatek MT6750, jest to 8-rdzeniowy Cortex-A53. Istnieją 4 rdzenie taktowane z częstotliwością 1,5 GHz, a pozostałe 4 z taktowaniem 1 GHz. Ten chip został wypuszczony na rynek w 2016 roku, więc zaczyna się na dzień dzisiejszy. Ale przede wszystkim jest wytwarzany w 28 nm, więc zużywa więcej energii niż nieco nowsze chipy produkowane w 10 lub 14 nm. Jego wynik Antutu to nieco ponad 51 000 punktów.

Jego wydajność pozostaje ograniczona. Na przykład będziesz w stanie uruchomić większość gier, które wymagają niewielkich zasobów. Ale nieco bardziej złożone gry 3D, takie jak Asphalt, będą działać tylko wtedy, gdy grafika jest na najniższym poziomie. W grach wymagających dużej ilości zasobów zaleca się obniżenie jakości grafiki, w przeciwnym razie nastąpi spadek liczby klatek na sekundę. Zauważysz również, że komponenty nie nagrzewają się źle, gdy są obciążone. Jest to szczególnie denerwujące, gdy na zewnątrz jest gorąco, ale nadal można to znieść. Procesorowi towarzyszy układ Mali-T860 dla GPU i 4 GB pamięci RAM. Codzienne zadania (otwieranie aplikacji, przeglądanie stron internetowych) są wykonywane normalnie. Aby przechowywać wszystkie swoje dane, masz 64 GB. Możesz także rozszerzyć pamięć do 256 GB za pomocą karty micro SD.

Homtom S99 działa pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Będziesz mógł wykonać różne aktualizacje oferowane przez Google (8.1, 9.0 itd.) Dobrze, że producent korzysta z tego systemu, w dodatku nie dokonał on prawie żadnych modyfikacji. Masz szufladę aplikacji i wszystkie zwykłe ustawienia. Więc nie zgubisz się w interfejsie. S99 jest łatwy w obsłudze, a nawigacja po menu jest płynna. Ogólnie nie ma nic negatywnego w systemie Android. Żadne niepotrzebne aplikacje nie są preinstalowane, a nasze skanowanie nie wykryło żadnego złośliwego oprogramowania.

Telefon można odblokować za pomocą czytnika linii papilarnych. Ale jak wyjaśniliśmy nieco powyżej, brakuje mu precyzji. Odblokowanie twarzy można również ulepszyć, nie będziesz mógł z niego korzystać, jeśli jesteś w ciemności. Ponadto proces odblokowania trwa dłużej niż w przypadku odcisku palca. Z drugiej strony wydrukowane zdjęcie nie pozwala na odblokowanie smartfona.

Kino


Test Homtom-S99

Aparat nigdy nie jest niezwykły w smartfonach z niższej półki. Nie mam nic do powiedzenia, że ​​S99 podąża za trendem. Nie jest źle, ale są problemy z optymalizacją. Matryca 21 MP (przysłona f / 2.0) jest w stanie robić zdjęcia o przyzwoitej jakości. Tyle, że będziesz musiał to zrobić kilka razy, aby uzyskać dobry wynik. Zgadzamy się, że telefony z niższej półki nie mają elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS). Ale Homtom S99 jeszcze bardziej utrudnia zadanie, ponieważ oprogramowanie nie może kompensować ruchów. Więc kiedy robisz zdjęcie, absolutnie nie możesz się ruszać, w przeciwnym razie wystąpią problemy z rozmyciem. Można też zapomnieć o zdjęciach nocnych, szum jest zbyt obecny. Jeśli chodzi o tryb HDR, efekt praktycznie nie istnieje. Filmy można nagrywać w rozdzielczości Full HD, 30 kl./s. Ale bez stabilizacji obrazu …

Przedni czujnik 13 MP nie radzi sobie lepiej. Zdjęcia są trudne w użyciu, szum jest zbyt obecny, nawet przy dobrym oświetleniu. Jeśli w dzień zdjęcia nie są dobre, równie dobrze można powiedzieć, że w nocy efekt jest jeszcze gorszy. Ponadto można się zastanawiać, dlaczego producenci używają systemu podwójnego czujnika, skoro jeden z czujników jest fikcyjny. W każdym razie dwa czujniki obecne w S99 są przeciętne.

Łączność


Recenzja Homtom-S99

S99 obsługuje częstotliwości:
– 2G: GSM 1800 MHz, GSM 1900 MHz, GSM 850 MHz, GSM 900 MHz
– 3G: WCDMA B1 2100 MHz, WCDMA B8 900 MHz
– 4G LTE: FDD B1 2100 MHz, FDD B20 800 MHz, FDD B3 1800 MHz, FDD B7 2600 MHz, FDD B8 900 MHz

Możesz również podłączyć go do Wi-Fi, nie ma problemu po tej stronie. Jest również kompatybilny z technologią Bluetooth w wersji 4.0. Połączenie bezprzewodowe zawsze było stabilne, z wyjątkiem sytuacji, gdy między telefonem a naszymi słuchawkami Bluetooth była ściana.

GPS działa normalnie, Twoja pozycja jest wykrywana z dokładnością do 2-4 metrów. Obliczenie miejsca docelowego zajmuje kilka sekund, ale działa dobrze. Telefon posiada standardowe czujniki: jasność, odcisk palca, przyspieszenie oraz kompas.

Z drugiej strony do słuchania muzyki zaleca się używanie słuchawek dousznych lub słuchawek podłączonych przewodowo lub przez Bluetooth. Głośnik wbudowany w Homtom S99 jest złej jakości. Bas nie jest wystarczająco obecny, ale ten problem występuje na większości smartfonów. Wynika to z wielkości głośnika. Ale głównym problemem tego modelu jest zniekształcenie. Dźwięk jest zakłócany przy zaledwie 60% maksymalnej głośności.

Autonomia


test-Homtom-S99

Telefon jest wyposażony w baterię 6200 mAh i zapewnia dobrą wydajność. Obejrzyj wideo na YouTube przez 30 minut, aby skonsumować 6%. Telefon nagrzewa się podczas ładowania, ale jest to dopuszczalne. Aby uzyskać 35% baterii, zajęło to około godziny. S99 zadowoli uzależnionych od smartfonów. Możesz zwiększyć autonomię do 3 dni. Jeśli zagrasz, wydajność spadnie do 2 dni.

Wniosek


recenzja-Homtom-S99

Głównymi pozytywnymi punktami Homtom S99 są autonomia i niemodyfikujący system Android. W przeciwnym razie jego wydajność jest ograniczona, a aparat nie nadaje się do użytku. Raczej warto wybrać referencję z niższej półki od producenta Xiaomi.

Smartfon Homtom S99


telefon-Homtom-S99

Kup Teraz
/* */