ClickCease

Sony Xperia Ace – Japończycy zapowiadają smartfona z 5-calowym ekranem

Świetny smartfon z bardzo poważną wadą. Xperia 1, czyli obecny flagowiec Sony, wciąż jest w fazie przedsprzedaży, ale firma pracuje już nad kolejnym modelem klasy premium. Urządzenie ma zadebiutować jako Xperia 2, a w sieci pojawiła się właśnie jego szczegółowa specyfikacja techniczna.

Informacjami na temat sprzętu podzieliła się redakcja portalu CashKaro. Serwis ujawnił nie tylko parametry telefonu, ale także jego stylistykę. Opublikowane w sieci grafiki sugerują, że pod względem designu obędzie się bez niespodzianek – smartfon jest bardzo podobny do Xperii 1 (chociaż warto zauważyć, że producent zdecydował się na przesunięcie aparatu fotograficznego ze środka obudowy na bok). Czego natomiast należy spodziewać się, jeśli chodzi o podzespoły nowego flagowca Japończyków? CashKaro twierdzi, że Xperia 2 dostanie m.in. wydajnego Snapdragona 855, ekran OLED (bez notcha!) o przekątnej na poziomie 6,1-cala i rozdzielczości 4K, 6 GB RAM-u, 128/256 GB pamięci na dane oraz potrójny aparat fotograficzny. Niestety, w konstrukcji nie znajdzie się czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem; Sony wybrało starsze rozwiązanie, polegające na implementacji modułu na bocznym panelu obudowy. Dużym zawodem będzie także bateria. Pojemność akumulatora ma bowiem wynosić zaledwie… 3000 mAh.

Kiedy dokładnie zadebiutuje Xperia 2 i ile będzie kosztować? Nie wiadomo. Trudno również powiedzieć, z jakiego powodu Japończycy zdecydowali się na tak szybkie przygotowanie nowego flagowca.

Źródło: gsmarena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *