Skip to content

Test słuchawek QCY T5

Marka QCY przebija się na rynku słuchawek. Ta chińska marka specjalizuje się w słuchawkach. W swoim katalogu posiada słuchawki True Wireless (w 100% bezprzewodowe), Bluetooth, sportowe, a nawet monofoniczne. Jest więc jasne, że te różne produkty oferowane do sprzedaży są przeznaczone głównie dla odbiorców o niskim budżecie. Ale marka nadal oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Tym razem marka zdecydowała się wypuścić nową parę True Wireless, model QCY T5. Są w ruchu Apple AirPods lub Huawei Freebuds. Dowiedz się o ich właściwościach i wydajności w naszym kompleksowym teście.

Słuszne uwagi
– Cena £
– wygodny
– IPX5
– Jest prawidłowe


Punkty ujemne
– Micro USB
– Nie jest wystarczająco stabilny, aby uprawiać sport

Słuchawki QCY T5


słuchawki-QCY-T5

Słuchawki QCY T5 są dostarczane w standardowym pudełku kartonowym. Po rozpakowaniu wszystkiego otrzymasz etui, które służy do ładowania i transportu słuchawek, dwie wkładki douszne do słuchania muzyki, wkładki douszne w kilku rozmiarach, kabel do ładowania micro USB i dokumenty. T5 są sprzedawane w Internecie za mniej niż 30 euro.

Test QCY T5


uwaga-QCY-T5

Zaczniemy od etui ładującego, które służy również do transportu słuchawek. Jest wykonany z tworzywa sztucznego i ma kompaktowy rozmiar. Nie będziesz miał problemu z noszeniem go w jednej z kieszeni (spodniach lub kurtce). Wewnątrz producent zintegrował akumulator o pojemności 380 mAh do ładowania słuchawek. Akumulator ładuje się przez port micro USB (obecnie to połączenie jest przestarzałe. Producent pewnie chciał zaoszczędzić). W przeciwnym razie etui otwiera się z przodu i po otwarciu upadamy na słuchawki, które są trzymane magnetycznie. Z naszego punktu widzenia jest to funkcja, którą można znaleźć w większości słuchawek True Wireless (prawdziwie bezprzewodowych). Funkcja magnetyczna pozwala na dobre trzymanie w etui. To ważne, bo słuchawki będą Ci towarzyszyć na co dzień. Na pewno nie zobaczysz, jak zsuwają się nawet przy otwartej pokrywie.

Gdy słuchawki są w dłoni, od razu widać podobieństwo do Huawei Freebuds. Istnieje powiązanie z modelami True Wireless chińskiego producenta, ale także z AirPods firmy Apple. W QCY T5 znajdujemy pręt, który jest umieszczony wzdłuż policzka użytkownika. Z drugiej strony, są one wewnątrzuszne, końcówka znajdująca się na nauszniku jest umieszczona w kanale słuchowym. Ich aspekty i kształty nie pozostawiają wątpliwości co do inspiracji. Łodyga przypomina modele marki przy jabłku, ale integracja końcówek intras bardziej przypomina Freebuds. Słuchawki mają certyfikat IPX5. Przypominamy, że wskaźnik ochrony IP to międzynarodowa norma dotycząca wodoodporności. Indeks ten klasyfikuje poziom ochrony oferowany przez urządzenie do instrukcji ciał stałych i płynnych. IPX5 oznacza, że ​​słuchawki są chronione przed strumieniami wody ze wszystkich kierunków. Dzięki temu deszcz ani pot ich nie uszkodzą. Z drugiej strony nie są wodoodporne, nie można ich całkowicie zanurzyć w wodzie. Wielu użytkowników niekoniecznie jest w stanie dostrzec różnicę.

Charakterystyka


test-QCY-T5

Słuchawki QCY T5 wykorzystują technologię Bluetooth 5.0 i obsługują kodeki AAC i SBC. Parowanie z różnymi urządzeniami jest niezwykle proste (można je połączyć ze smartfonem, odtwarzaczem mp3 / mp4, tabletem). Przed rozpoczęciem korzystania z nich należy naładować baterię pudełka ze słuchawkami w środku. Po zakończeniu możesz wyjąć słuchawki z etui, aby rozpocząć parowanie bezprzewodowe. Gdy to zrobisz, nie musisz już przechodzić do menu Bluetooth swojego urządzenia i wybierać T5. Bezprzewodowe oraz szybkie i łatwe parowanie. Słuchawki są kompatybilne z Bluetooth 5.0, ale także wstecznie kompatybilne z Bluetooth 4.2, 4.1. Z drugiej strony krótki czas opóźnienia nie przyniesie korzyści, jeśli Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z najnowszą wersją technologii Bluetooth. Z drugiej strony słuchawki są nierozłączne, jeśli chodzi o połączenie. Możesz używać tylko jednej z dwóch słuchawek. Ta funkcja jest często wymagana przez użytkowników. Dzięki tym słuchawkom możesz się tym cieszyć. Prawdą jest, że przydaje się, gdy chcesz słuchać muzyki, jednocześnie chcąc być świadomym swojego otoczenia.

Wkładanie słuchawek do uszu jest bardzo łatwe. Przypominamy, że są to słuchawki douszne True Wireless. Ustnik wchodzi do przewodów słuchowych. Ponadto będziesz musiał przetestować różne rozmiary końcówek, aby uzyskać dobre dopasowanie. Końcówki muszą pasować do Twojej sylwetki. Po założeniu słuchawki są wygodne i stabilne. Z drugiej strony podparcie nie jest wystarczająco mocne, aby móc uprawiać sport. Nieuchronnie wyślizgną się z twoich uszu, jeśli zaczniesz wykonywać ruchy z uderzeniem (na przykład podczas biegania). W rezultacie QCY T5 są bardziej odpowiednie do codziennego użytku niż do uprawiania sportu.

Słuchawki są wyposażone w sterowanie dotykowe. Aby wejść w interakcję, musisz dotknąć zewnętrznej strony kadłuba. Dwa naciśnięcia umożliwiają odtwarzanie lub wstrzymywanie muzyki. Trzy naciśnięcia na prawej słuchawce pozwalają na uruchomienie systemu „low latency”, co pozwala skrócić czas latencji. Jest to przydatne, jeśli grasz w gry lub oglądasz wideo. Trzy naciśnięcia lewej słuchawki umożliwiają uruchomienie asystenta głosowego na smartfonie. Słuchawki są kompatybilne z systemem Android i iOS. Po długim naciśnięciu przez dwie sekundy lewej muszli słuchawek przełącza się na następną pisę. Z drugiej strony nie ma funkcji „inteligentnego czujnika” po zdjęciu słuchawek z uszu.

Wydajność i jakość dźwięku


Test QCY-T5

Słuchanie dźwięku jest poprawne, wokal i bas są obecne. Ta wielkość jest być może zintensyfikowana dzięki dousznemu formatowi przedsionków, ale w żadnym wypadku nie musimy w pełni naciskać na dźwięk, aby można było wyrazić różne częstotliwości, zwłaszcza bas. Poza tym możesz ustawić maksymalną głośność bez zniekształcenia lub przeszywającego dźwięku w uszach. QCY zasługuje na swoją reputację w zakresie dźwięku. To znaczy, że jest to absolutnie poprawne w przypadku tej ceny sprzedaży. Renderowanie jest wystarczająco zbalansowane, abyśmy mogli cieszyć się naszą ulubioną muzyką. Więc oczywiście T5 są bardziej ukierunkowane na masę. Przede wszystkim dlatego, że są niedrogie, ale przede wszystkim dlatego, że dźwięk nigdy nie zadowoli audiofilów. Jest to poprawne dla zwykłych ludzi, jednak nie otrzymujemy renderowania o wysokiej wierności. Co ma sens, biorąc pod uwagę ich ceny sprzedaży.

QCY T5 mają mikrofon do rozmów telefonicznych. Jednak to nie jest ich mocne strony (jak to często bywa w przypadku słuchawek Bluetooth). Twój rozmówca usłyszy Cię i zrozumie, gdy zostaniesz umieszczony w spokojnym otoczeniu. Z drugiej strony będzie inaczej w transporcie publicznym lub na ruchliwej ulicy. Więc nie ryzykuj, kiedy otrzymasz telefon. Odpowiedz bezpośrednio na smartfonie.

Bateria wewnątrz etui ma 380 mAh i może ładować słuchawki do 4 razy. Gdy bateria się wyczerpie, ładuje się ją przez port micro USB (kabel do ładowania jest w zestawie. Szkoda, że ​​jest taki mały). Naprawdę żałujemy, że producent dokonał takiego wyboru pod względem łączności. Dzisiaj wszyscy używają USB-C w tego typu produktach. Bateria wbudowana w słuchawki to 40 mAh. Po ich naładowaniu będziesz cieszyć się około 4 godzinami pracy na baterii. Oczywiście czas użytkowania różni się w zależności od głośności odsłuchu. Poza tym to przyzwoita wydajność jak na słuchawki True Wireless sprzedawane w tym przedziale cenowym. Masz wystarczającą żywotność baterii do codziennego użytku. Dostępna jest funkcja szybkiego ładowania. Wkładasz słuchawki na 5 minut do etui i masz teoretycznie 1 godzinę użytkowania.

Wniosek


Uwaga dotycząca QCY-T5

QCY T5 nie zawiodły nas. To low-endowe słuchawki True Wireless, które spełniają swoją rolę. Oczywiście są one skierowane przede wszystkim do osób z niewielkim budżetem. Audiofile mogą iść własną drogą. W przeciwnym razie większość użytkowników będzie zadowolona z ich projektów, dźwięku i żywotności baterii. Są całkiem odpowiednie do codziennego użytku. Z drugiej strony sportowcy będą musieli również wybrać inną referencję. Rzeczywiście, komfort i podparcie są satysfakcjonujące przy klasycznym użytkowaniu, ale z drugiej strony wyślizgną się z twoich przewodów, jeśli uprawiasz sport.

Słuchawki QCY T5


Słuchawki-QCY-T5

Kup Teraz
/* */