Skip to content

Recenzja zestawu słuchawkowego Plantronics Backbeat Go 600

zestaw słuchawkowy-Plantronics-Backbeat-Go-600

Pod względem wzornictwa Backbeat Go 600 jest dość zbliżony do Backbeat 500, z drugiej strony jego konstrukcja uległa zmianie (cirum-aural). Kask ma stonowany design i jest wykonany z tworzywa sztucznego. Nie jest to najlepszy możliwy plastik, ale zapewnia dobrą elastyczność całości i zapewnia dobrą wytrzymałość. Kask jest również lekki, waży 175 gramów. Ta cecha wzmacnia jego koczowniczą stronę, nie będziesz miał problemu z poruszaniem się z nią. Krętliki pozwalają na płaskie złożenie nauszników, dzięki czemu kask można nosić na szyi (ułatwia to również przechowywanie go w małej, materiałowej torebce). Ten nowy model dostępny jest w kilku kolorach: szarym, czarnym, białym i niebieskim.

Kask jest w stanie wytrzymać wstrząsy i upadki, ale można poprawić komfort. Po założeniu na głowę możesz odczuwać dyskomfort w przedsionkach. Rzeczywiście, te ostatnie nie są wystarczająco głębokie, nagle uszy mają tendencję do dociskania do ochronnej kratki głośników. Zatem w zależności od budowy ciała użytkownika, po kilku minutach użytkowania odczuwalny będzie dyskomfort lub ból. Dopasowanie z nausznikami z pianki memory i uszami nie jest dobrze zoptymalizowane. Oznacza to, że izolacja akustyczna jest prawie zerowa.

Charakterystyka


Recenzja Plantronics-Backbeat-Go-600

Zestaw słuchawkowy Plantronics Backbeat Go 600 jest zgodny z technologią Bluetooth w wersji 4.1. Parowanie odbywa się w konwencjonalny sposób. Naciskasz przycisk, aby rozpocząć połączenie bezprzewodowe, a następnie przejdź do menu Bluetooth urządzenia, aby wybrać zestaw słuchawkowy. Plik Backbeat Go 600 nie zawiera chipa NFC, ale jest w stanie łączyć się z dwoma źródłami jednocześnie. Po włączeniu próbuje połączyć się z 2 zapamiętanymi urządzeniami. Na przykład możesz sparować go ze smartfonem i komputerem i łatwo przełączać się między dwoma źródłami. Po zarejestrowaniu nie będziesz już musiał zarządzać połączeniem dwóch urządzeń. Przełączanie się między dwoma źródłami jest bardzo łatwe, wystarczy wstrzymać pierwsze urządzenie i rozpocząć odtwarzanie muzyki / wideo na drugim urządzeniu.

Zestaw słuchawkowy ma pełną kontrolę, fizyczne przyciski znajdują się na zewnątrz nauszników. Są niezawodne i łatwe w użyciu. Na lewym nauszniku znajdują się przyciski do nawigacji między ścieżkami audio, zarządzania odtwarzaniem / pauzą muzyki i połączeniami telefonicznymi. Pozostałe dwa przyciski na krawędzi pozwalają regulować głośność dźwięku. Na prawym nauszniku znajduje się przełącznik do włączania / wyłączania słuchawek, inicjowania parowania Bluetooth oraz przycisk do włączania trybu „Bass Boost” (ten tryb służy do wzmocnienia basów). Wbudowany mikrofon Zestaw słuchawkowy Plantronics Backbeat Go 600 prawidłowo odbiera głosy. Nadal najlepiej odbierać telefony w cichych miejscach. Ponieważ w hałaśliwym otoczeniu Twój głos jest stłumiony przez hałas w tle.

Wydajność i jakość dźwięku


Test Plantronics-Backbeat-Go-600

Producent obiecuje 18 godzin autonomii z Backbeat Go 600. Ale ta wydajność jest niedoceniana, ponieważ udało nam się osiągnąć 20 godzin użytkowania przy głośności ustawionej na 50%. Ta wydajność jest jak najbardziej zadowalająca. Nawet jeśli jesteś uzależniony od muzyki, nie będziesz musiał codziennie ładować zestawu słuchawkowego. Port ładowania micro USB znajduje się na lewym nauszniku, ale jest też port 3,5 mm do słuchania przewodowego. W trybie pasywnym wzmocnienie basów dzięki trybowi „Bass Boost” nie jest już dostępne.

Osiągi dźwiękowe Plantronics Backbeat Go 600 nie dorównują nawet temu z Plantronics Backbeat Pro 2. Nie wszystko jest złe, ale po prostu wydajność jest bardzo zmienna, brakuje równowagi. Kiedy używasz zestawu słuchawkowego w technologii Bluetooth bez wzmocnienia basów, renderowanie podkreśla wysokie tony. Słuchając nie jesteśmy w stanie rozróżnić zmian rytmu w muzyce i siłą powoduje to zmęczenie słuchu. Przy wzmocnieniu to już nie góra, ale bas jest wzmacniany i wyraźnie brakuje im kontroli. Podbicie basów nie jest najprzyjemniejsze dla twoich bębenków. I wyraźnie brakuje definicji instrumentów, które działają na tych częstotliwościach.

Z drugiej strony, dźwięk staje się bardziej naturalny, gdy używasz przewodowego Backbeat Go 600. Nadal są wady, rozciągnięcie basu i średnich jest w tyle. Ale przynajmniej dostajemy nieco wyraźniejszy i bardziej szczegółowy dźwięk. Bas ma dość energii, by uderzyć całość, a góra jest mniej podekscytowana. Nie ma problemu z sybilizacją. Dźwięk rośnie dzięki stereofonicznemu, ale głębi nie ma. Dzieje się tak z powodu braku mediów, uświadomisz to sobie słuchając orkiestr symfonicznych.

Wniosek


test-Plantronics-Backbeat-Go-600

Plantronics Backbeat Go 600 ma czysty design i klasyczny design. Ale to, czego najbardziej brakuje, to niezrównoważona reprodukcja dźwięku. Na rynku audio są wyraźnie lepsze zestawy słuchawkowe Bluetooth.

Backbeat Go 600


Kup Teraz
/* */