Skip to content

Recenzja zestawu słuchawkowego Plantronics Backbeat 500

zestaw słuchawkowy-Plantronics-Backbeat-500

Plantronics Backbeat 500 to zestaw słuchawkowy nauszny, nauszniki znajdują się bezpośrednio nad uszami (są to zestawy słuchawkowe nauszne, które obejmują Twoje uszy). Model ten jest dość uproszczony konstrukcyjnie, ale całość nadal jest atrakcyjna. Hełm jest wykonany z tworzywa sztucznego, tylko podstawa pałąka jest wykonana z metalu. Zastosowanie tego materiału sprawia, że ​​jest on bardzo lekki. Waży 155 gramów na wadze. I nawet z metalową podstawą jest nadal dość elastyczny. Hełm wspomaga skręcanie (można go skręcać, zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu).

Nauszniki można ułożyć płasko. Jest to wygodne, gdy kask jest założony na szyję, a ochraniacze spoczywają na obojczykach. Z drugiej strony chcielibyśmy, aby przedsionki mogły opadać z powrotem na łuk. Ułatwiłoby to jego transport. Producent dołożył jednak wszelkich starań, aby zapewnić pokrowiec z tkaniny, który będzie chronił kask. Wykończenia całości są zadowalające, ale kiedy zwracamy uwagę na konstrukcję całości, zauważamy kilka śladów zgromadzeń. Należy również zachować ostrożność podczas użytkowania, ponieważ plastikowa powłoka jest wrażliwa na smugi i zarysowania.

Backbeat 500 jest wyposażony w podkładki ze sztucznej skóry, które można bardzo łatwo usunąć. Pianka z pamięcią jest wystarczająco gruba, a kontakt z uchem pozostaje miękki. Podkładka na łuku jest tej samej jakości, jedyna różnica polega na tym, że są tam małe otwory. Łuk jest rozmieszczony w systemie z nacięciami, dostosowuje się do wszystkich morfologii głowy (małych lub dużych). Logo PLT jest nadrukowane na plastikowej powłoce pałąka i nauszników.

Charakterystyka


Recenzja Plantronics-Backbeat-500

Po umieszczeniu na głowie Plantronics Backbeat 500 jest lekki i wygodny (litery „L” i „R” są nadrukowane po wewnętrznej stronie klocków, aby Cię poprowadzić). Dzięki niewielkiej wadze szybko się o nim zapomina. Po ustawieniu tamborka zgodnie z morfologią, nakładki można łatwo założyć na uszy. Punkty nacisku są dobrze rozłożone, kontakt nadal pozostaje dość mocny. Zawsze trudno jest znaleźć właściwy kompromis w przypadku słuchawek nausznych. Nacisk powinien być wystarczający, aby utrzymać kask na miejscu, ale nie powinien powodować bólu. Na Backbeat 500, uczucie ucisku nie jest nadmierne, jednak nadal będziesz musiał robić przerwy, aby umożliwić uszom oddychanie. Będziesz mógł słuchać muzyki przez prawie 2 godziny, zanim poczujesz dyskomfort.

Obecne są wszystkie zwykłe kontrolki. Na powierzchni lewej muszli słuchawkowej znajdują się trzy przyciski. Użyjesz ich do odtwarzania lub wstrzymywania muzyki i nawigowania między ścieżkami audio. Głośnością zarządzasz za pomocą dwóch przycisków na krawędzi lewego nausznika. Port micro USB do ładowania baterii i port audio 3,5 mm, którego będziesz używać, gdy bateria jest rozładowana, znajdują się również na krawędzi lewego nausznika. Na prawym nauszniku znajdziesz przycisk do włączania i wyłączania zestawu słuchawkowego, którego użyjesz również do rozpoczęcia parowania Bluetooth. Na prawym nauszniku znajduje się jeszcze jeden przycisk, którym będziesz zarządzać rozmowami telefonicznymi, sprawdzać poziom naładowania baterii i uruchamiać wirtualnego asystenta na smartfonie (Siri lub Asystent Google). Plik Plantronics Backbeat 500 jest bardzo łatwy w użyciu. Oprócz fizycznych elementów sterujących, producent zintegrował kilka wskazówek dźwiękowych i głosowych, które prowadzą użytkownika podczas użytkowania. Szkoda, że ​​nie można zmienić języka przewodnika głosowego (jest w języku angielskim).

Plantronics Backbeat 500 łączy się bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth w wersji 4.1. Połączenie z różnymi urządzeniami (smartfon, tablet, komputer) jest bardzo łatwe. Po włączeniu zestaw słuchawkowy automatycznie przechodzi w tryb parowania i wystarczy go wybrać w menu Bluetooth urządzenia. Połączenie jest nawiązywane szybko, wystarczy poczekać kilka sekund. Komunikat głosowy potwierdza parowanie bezprzewodowe. Ponadto zestaw słuchawkowy można podłączyć do kilku urządzeń jednocześnie. Na przykład możesz podłączyć go do smartfona i tabletu. Masz 10 metrów zasięgu (to standard dla tego typu kasku). Nie ma chipa NFC ułatwiającego parowanie.

Wydajność i jakość dźwięku


Test Plantronics-Backbeat-500

Ten zestaw słuchawkowy Plantronics zapewnia 18 godzin pracy na baterii, co jest naprawdę satysfakcjonującą wydajnością dla zestawu słuchawkowego tego rozmiaru. Ponadto udało nam się przekroczyć tę wydajność podczas naszego testu (20 godzin użytkowania). Jeśli bateria jest rozładowana, możesz użyć jej przewodowo za pomocą kabla mini jack dostarczonego w pudełku. Akumulator jest ładowany przez port micro USB na krawędzi lewej muszli słuchawkowej.

Na razie u tego producenta to Plantronics BackBeat Pro 2 zadowoli nas najbardziej pod względem audio. Ale hej Plantronics Backbeat 500 nie jest sprzedawany w tej samej cenie, nagle jego wydajność spada. Nawet jeśli przetworniki nie są tej samej jakości, wynik pozostaje zadowalający. Po uruchomieniu jego muzyki Backbeat 500 oferuje płynną reprodukcję dźwięku z akcentowaniem basów. Dźwięk jest taki sam w trybie bezprzewodowym i przewodowym.

Pomimo kompaktowej konstrukcji zawiera głośniki o średnicy 40 milimetrów. Zapewniają bogaty i mocny dźwięk. Działa równie dobrze, jak większość słuchawek sprzedawanych w tym samym przedziale cenowym. Przetestowaliśmy to z kilkoma stylami muzycznymi i stwierdziliśmy, że renderowanie dźwięku nadal nie było jednorodne. To bas, który jest wysuwany. Renderowanie jest nadal przyjemne, szkoda tylko, że media nie potrafią wyrazić się bardziej.

Słuchawki mają dobrą rezerwę mocy i można zwiększyć głośność bez zniekształceń psujących renderowanie. Izolacja pasywna jest w porządku, ale nic nadzwyczajnego. Plik BackBeat 500 udaje mu się tylko wytłumić hałas z zewnątrz. Połączenie między poduszkami a uszami nie jest optymalne, więc dźwięk otoczenia jest słyszalny. Dzieje się tak często w przypadku słuchawek typu nadusznego.

Opóźnienie komunikacji bezprzewodowej nie jest zbyt duże. Możesz oglądać wideo bez opóźnienia między dźwiękiem a obrazem. Wreszcie mikrofon zintegrowany z zestawem słuchawkowym zapewnia dobre przechwytywanie. Niezależnie od otoczenia głosy są wyraźne i potrafią wyróżnić się z otaczającego hałasu. W pracy, na ulicy czy w transporcie rozmowy nie są zbytnio zakłócane. Szczególnie w bardzo hałaśliwym otoczeniu lepiej będzie używać mikrofonu telefonu.

Wniosek


test-Plantronics-Backbeat-500

Plantronics Backbeat 500 nie jest najlepszym zestawem słuchawkowym Bluetooth na rynku audio, ale ma do zaoferowania kilka fajnych rzeczy. Wyróżnia się lekką konstrukcją, autonomią, łatwością obsługi i reprodukcją dźwięku. Za mniej niż 100 USD otrzymujesz prosty i wydajny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

Zestaw słuchawkowy Plantronics Backbeat 500


Kup Teraz
/* */