Skip to content

Recenzja zestawu słuchawkowego Mpow H5

zestaw słuchawkowy bluetooth-Mpow-H5

Mpow H5 ma stosunkowo prostą konstrukcję, są słuchawkami nausznymi, więc wkładki obejmują uszy. Zestaw wykonany jest z tworzywa sztucznego, poza obręczą wzmocnioną metalem. Nawet jeśli wiemy, że ten model zalicza się do niższej kategorii, to daje bardzo dobre wrażenia, gdy się z nim obchodzi. Plastik użyty do jego konstrukcji jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać wstrząsy i upadki. Kask jest całkowicie czarny z domieszką szarości na zawiasach. Logo Mpow nadrukowane na zewnętrznej stronie etui lekko się wyróżnia, ponieważ jest drukowane w kolorze szarym. Jeśli chodzi o estetykę, jedyną krytyką, jaką moglibyśmy zrobić, jest to, że kadłuby mają błyszczące wykończenie. Z pewnością jest bardziej atrakcyjny niż matowe wykończenie pałąka, ale odciski palców i kurz łatwiej łapią. Dzięki temu będziesz musiał od czasu do czasu czyścić błyszczące kadłuby. Poza tym co do reszty nie ma co narzekać, jeśli chodzi o wykończenie i jakość wykonania.

Kask jest wygodny, ale jest kilka aspektów, które można by poprawić. Litery „L” i „R” na zawiasach ułatwiają umieszczenie kasku we właściwym kierunku. Po założeniu na głowę Mpow H5 jest lekki, a nacisk wywierany na uszy pozwala na dobre utrzymanie kasku. W każdym razie nie ma dyskomfortu, twoje uszy są dobrze zakryte, po prostu musiałyby być nieco głębsze (w zależności od morfologii użytkownika twoje uszy mogą stykać się z siatką ochronną głośników). Ale największy problem dotyczy głównie obręczy, która nie jest wystarczająco wyściełana. Nagle nacisk wywierany na twoją czaszkę wywołuje ból. Musieliśmy zwiększyć regulację obręczy, aby ograniczyć kontakt z naszą czaszką. Po wykonaniu tej czynności mogliśmy cieszyć się naszą muzyką przez kilka godzin bez odczuwania dyskomfortu ani bólu.

Funkcje i wygląd


recenzja-Mpow-H5

Model ten jest dość kompaktowy, a dodatkowo producent zadbał o to, aby nauszniki mogły leżeć płasko i dociskać do obręczy. Taka konstrukcja ułatwia przechowywanie i transport zestawu słuchawkowego w podróży. H5 jest wyposażony w małą osłonę ochronną. Nie jest bardzo gruby, ale chroni kask przed bezpośrednim kontaktem z przedmiotami podczas noszenia go w torbie.

Przyciski sterujące są umieszczone na krawędzi nauszników. Po lewej stronie znajduje się przycisk z wytłoczonym logo Bluetooth. Jest wielofunkcyjny, umożliwia włączanie i wyłączanie zestawu słuchawkowego, rozpoczęcie parowania Bluetooth (naciśnięcie 6 sekund) oraz odebranie / zakończenie rozmowy telefonicznej. Przyciski „+” i „-” służą do zmiany poziomu głośności i nawigacji między ścieżkami audio (naciśnij i przytrzymaj przez 2 sekundy). Na prawym nauszniku znajduje się przełącznik do włączania / wyłączania systemu ANC. Plik Mpow H5 jest naprawdę łatwy w użyciu, a każde Twoje działanie jest komentowane kobiecym głosem. Głos jest po angielsku, ale jest naprawdę pomocny. Istnieje również niebieska dioda LED powiadomienia, która jest zintegrowana z lewym nausznikiem i zielona dioda LED na prawym nauszniku (wskazuje, czy system ANC jest aktywny).

Wydajność i jakość dźwięku


Recenzja Mpow-H5

H5 to słuchawki zamknięte, które zapewniają przyzwoitą reprodukcję dźwięku dla słuchawek z niższej półki. OK, nie oczekuj czegoś konkretnego i szczegółowego. Jednocześnie nie można zintegrować super jakości głośników i sprzedawać słuchawek za mniej niż 50 euro. W tym modelu bas jest mocny, środek jest cofnięty, a wysokie tony czasem gwiżdżą na „S” i „T”. Większość użytkowników nadal będzie zadowolona z renderowania dźwięku w formacie Mpow H5. Bardziej spodoba się miłośnikom mocnego basu. Z drugiej strony nie nadaje się idealnie do muzyki skoncentrowanej na wokalu lub instrumentacji (jazz, klasyka).

To, co najbardziej rozczarowuje w H5, to jego system ANC. Jest w stanie osłabić tylko niektóre dźwięki o niskiej częstotliwości. Ryk silnika podczas podróży komunikacją miejską lub dźwięk klimatyzacji w biurze. Ale nie izolują wystarczającej ilości szumów otoczenia lub dźwięków o wysokiej częstotliwości. To nie jest model dla Ciebie, jeśli chcesz być całkowicie odizolowany od środowiska zewnętrznego. Przy wysokim poziomie głośności występuje również niewielki wyciek dźwięku. Dźwięk muzyki może być słyszalny, jeśli zwiększysz głośność, aby zamaskować dźwięki wokół siebie.

Mikrofon wbudowany w zestaw słuchawkowy jest złej jakości. Dzieje się tak często w przypadku zestawów słuchawkowych Bluetooth. Nawet gdy jesteś w cichym miejscu, aby odbierać połączenia, przesyłany dźwięk jest mętny i pozbawiony szczegółów. Wpływa to na zrozumiałość tekstu. A w hałaśliwym otoczeniu głosy nie mogą wyróżniać się z otoczenia.

Mpow H5 ma całkiem przyzwoity zasięg. Mogliśmy go używać przez 12 godzin w Bluetooth i przy włączonym systemie ANC. Ta wydajność powinna być dobra dla większości użytkowników. Możesz wydłużyć autonomię do 18 godzin, jeśli nie aktywujesz systemu redukcji hałasu. Jeśli bateria się wyczerpie, nadal możesz używać zestawu słuchawkowego w trybie przewodowym. Kabel audio jest dostarczany w pudełku. Jest też kabel micro USB do ładowania baterii.

Wniosek


test-Mpow-H5

Plik Mpow H5 to low-endowy zestaw słuchawkowy Bluetooth, który spełnia swoją rolę. Daleko mu do doskonałości, ale tam większość użytkowników z przyjemnością z niej skorzysta.

Hełm Mpow H5


Kup Teraz
/* */