Skip to content

Recenzja słuchawek Urbanears Plattan 2

słuchawki-Urbanears-Plattan-2

Pomiędzy pierwszą a drugą wersją hełm Plattan niewiele się zmienił. Marka nie podjęła żadnego ryzyka estetycznego. To nadal zestaw słuchawkowy audio o uproszczonej, kompaktowej i lekkiej konstrukcji (130 gramów). Zestaw wykonany jest z plastiku i metalu. Jakość wykonania nie jest nadzwyczajna w porównaniu z niektórymi konkurencyjnymi modelami, ale kask nadal jest w stanie wytrzymać uderzenia i upadki. Możesz go używać przez kilka lat, jeśli o to zadbasz. Nauszniki składają się do pałąka, co ułatwia przechowywanie i transport zestawu słuchawkowego w podróży. Z drugiej strony producent powinien był zapewnić w pudełku małą pokrywę ochronną / transportową. Plik Urbanears Plattan 2 jest dostępny w kilku kolorach: czarnym, fioletowym, czerwonym, szarym, niebieskim, zielonym, indygo, czerwonym i białym. Zdecydowanie istnieje kolor, który pasuje do Twojego osobistego gustu.

Projekt niewiele się zmienił, ale Urbanears i tak dokonał pewnych zmian. Nie ma nic rewolucyjnego ani niezwykłego, jednak zmiany te pozostają pozytywne. Pierwsza zmiana dotyczyła obręczy, zmieniono powłokę, nagle kontakt na głowie nie jest taki sam. Konstruktor zastosował ekoskórę, która jest delikatna i miękka w dotyku. Dzięki lekkiej konstrukcji kask nie jest ciężki po założeniu. Ale hej, pianka na łuku powinna być grubsza. Kiedy jest na miejscu na czaszce, ikona Kask Urbanears Plattan 2 nie powoduje zbytniego dyskomfortu ani bólu. Konieczne będzie jednak robienie póz co godzinę. Nadal odczuwamy pewien nacisk na czubku głowy.

Funkcje i wygląd


Urbanears-Plattan-2-opinie

To, co naprawdę stanowi problem z tym hełmem, to fakt, że nie jest on w stanie prawidłowo dopasować się do każdego typu ciała. Łuk nie rozciąga się wystarczająco (od 32 do 40 centymetrów od ucha do ucha). Osoby z małą głową nie są dotknięte tym problemem, ale jeśli twoja czaszka jest wystarczająco duża, będzie to większy problem. Podczas użytkowania konieczne było prawidłowe umieszczenie nauszników na uszach, aby zoptymalizować dopasowanie. Łuk ma również tendencję do deformacji w wyniku dostosowania hełmu do naszej morfologii. Po umieszczeniu na głowie poczujesz również płytki, które chronią kable.

Zawiasy i muszle słuchawek również przeszły modyfikacje w Urbanears Plattan 2. Zewnętrzna część muszli jest wykonana z tworzywa sztucznego i nadal mają ten sam kształt, jednak nauszniki zostały zmodyfikowane. Pianka z pamięcią jest grubsza, a powłoka ze sztucznej skóry jest miękka w dotyku, co również poprawia jakość. Po użyciu komfort jest tylko akceptowalny. Różne punkty nacisku są dobrze rozłożone, ale nie będziesz w stanie nosić Plattanu 2 przez kilka godzin na raz. Komfort będzie jeszcze większy, jeśli jesteś użytkownikiem noszącym okulary. Poczujesz rozgrzewający efekt z podkładkami na uszach i nie wytrzymasz dłużej niż godzinę przed zrobieniem sobie przerwy. Podobnie jak w pierwszej wersji kasku, wyściółki nie są wyjmowane.

Brak zmian w poziomie połączenia. Istnieją dwa porty mini jack 3,5 mm, które pozwalają wybrać stronę, po której należy umieścić kabel, a także udostępniać muzykę innym słuchawkom. Kabel wyposażony jest w pilota z jednym przyciskiem. Umożliwia sterowanie muzyką (odtwarzanie / pauza), rozmowy telefoniczne (odbieranie / rozłączanie) oraz nawigację między ścieżkami audio (następna / poprzednia). Istnieje również mikrofon do funkcji zestawu głośnomówiącego. Nie ma możliwości regulacji głośności odsłuchu za pomocą pilota, będziesz musiał to zrobić bezpośrednio na swoim urządzeniu (smartfonie / odtwarzaczu audio). Kabel dostarczony w pudełku zakończony jest gniazdem jack 3,5 mm w formacie kątowym. Kabel pokryty jest tą samą tkaniną, co obręcz. Jest wystarczająco gruba, aby nie była wrażliwa na tarcie i kontakt.

Wydajność i jakość dźwięku


Test Urbanears-Plattan-2

Wrażenia dźwiękowe oferowane przez Urbanears Plattan 2 nie są niezwykłe, ale nadal są wystarczająco przyjemne dla większości użytkowników. Preferowany jest bas, ale problem polega na tym, że bas ślini się i zajmuje zbyt dużo miejsca. Niekoniecznie są to więc najlepsze słuchawki do wyboru, jeśli jesteście fanami muzyki podkreślającej bas (hip hop, rap, electro) lub jeśli lubicie opanowanie basu.

Poza tym dźwięk Urbanears Plattan II pozostaje dość jednorodny i precyzyjny. Głosy i niektóre instrumenty (skrzypce, gitara, cymbały) potrafią się wyróżnić. Nagle ten rejestr częstotliwości jest bardzo czytelny, niezależnie od rodzaju muzyki. Nie ma problemu z sybilizacją. Obecność wysokich tonów daje wrażenie powietrza, co pozwala na wytłumienie obecności basów. Scena dźwiękowa jest wystarczająco szeroka, abyś mógł zobaczyć różne elementy. Z drugiej strony Plattan 2 zawodzi pod względem izolacji pasywnej. Wynika to po części z jego konstrukcji nadusznej. Jeśli więc szukasz zestawu słuchawkowego audio, który będzie w stanie odizolować Cię od hałasu z zewnątrz, będziesz musiał wybrać inne odniesienie.

Nie jest to najbardziej czuły zestaw słuchawkowy audio, ale można go zasilić dowolnym urządzeniem przenośnym (smartfonem, odtwarzaczem audiofilskim, tabletem itp.). Mikrofon zintegrowany z pilotem jest raczej dobrej jakości. Głosy są czyste i wystarczająco wyraźne. Ale mikrofon jest wrażliwy na hałas z zewnątrz. Musisz zbliżyć go do ust, jeśli znajdujesz się w hałaśliwym miejscu (zatłoczona ulica, metro).

Wniosek


test-Urbanears-Plattan-2

Urbanears Plattan 2 przeszedł kilka pozytywnych zmian w porównaniu z pierwszą wersją, jednak nie wszystko jest idealne. Plattan 2 nie jest drogi i może Ci towarzyszyć na co dzień. Będzie krytykowany za komfort i niską izolację bierną.

Urbanears Plattan 2


Kup Teraz
/* */