Skip to content

Recenzja słuchawek SoundMagic Vento P55

SoundMagic została założona w 2005 roku przez inżyniera Tony’ego Xu, marka projektuje i produkuje słuchawki i słuchawki douszne. Używają wysokiej jakości technologii i materiałów do projektowania swoich produktów. I ulepszają swoje produkty w oparciu o opinie klientów. Taka polityka firmy pozwoliła im osiągnąć wiele sukcesów komercyjnych, zwłaszcza ze słuchawkami z serii E (SoundMagic E10, SounMagic E50), które sprzedały się w milionach egzemplarzy. Tym razem firma ma w swojej ofercie kask zamknięty SoundMagic Vento P55. Słowo „Vento” po włosku oznacza wiatr. Nazwę wybrał główny projektant Tony Xu. Okres rozwoju obejmował dwa lata, Vento P55 to pierwsze słuchawki SoundMagic, które zawierają komponenty wyprodukowane we własnym zakresie. Sterowniki zostały opracowane od podstaw przez inżynierów firmy. Według firmy, dzięki zastosowaniu w przewodach miedzianego uzwojenia importowanego z Japonii, słuchawki są w stanie zaoferować precyzyjne i czyste odtwarzanie dźwięku, zbliżone do high-endowych słuchawek audiofilskich. Dowiedzmy się razem w tym test jeśli hełm SoundMagic Vento P55 dotrzymuje wszystkich tych obietnic.

Słuszne uwagi
– wygodny
– Projekt
– Dostarczone akcesoria


Punkty ujemne
– Cena £
– Sygnatura dźwiękowa

Słuchawki SoundMagic Vento P55


soundmagic-vento-p55-review

Wśród producentów słuchawek marka SoundMagic jest outsiderem. To jedna z nielicznych chińskich marek, które oferują produkty, które starają się konkurować z rynkowymi gigantami, takimi jak Sony czy Sennheiser. SoundMagic jest znany z oferowania wysokiej jakości produktów po niskich cenach, ale tym razem sytuacja uległa zmianie od czasu Kask Vento P55 jest znacznie droższy w porównaniu z innymi produktami firmy. Są przyzwyczajeni do oferowania bardzo kolorowych produktów audio, zwłaszcza w słuchawkach z serii E. Ich słuchawki douszne są naprawdę efektowne (niebieski, czerwony, złoty itp.) SoundMagic Vento P55 zrobili bardziej umiarkowane z kolorami srebrnymi i czarnymi. Na środku obudowy widoczne jest białe logo SoundMagic. A na zewnątrz łuku są też małe, zaokrąglone aluminiowe płytki, z napisem po prawej “SoundMagic”, a po lewej “P55”.

Test SoundMagic Vento P55


soundmagic-vento-p55-test

Po otwarciu pudełka znajdziesz Vento P55, kabel audio o długości 1,2 metra, kolejny kabel z pilotem i mikrofonem (jest kompatybilny z większością smartfonów), adapter VoIP, twardy futerał do przechowywania kabli i miękki pokrowiec. . Opakowanie jest kompletne, zestaw jest dostępny za około 200 € w Internecie!

Funkcje i wygląd


test-soundmagic-vento-p55

Plik Słuchawki SoundMagic Vento P55 ma solidną konstrukcję, pałąk wykonany jest ze stali nierdzewnej, słuchawki i zawiasy z aluminium. Ma ogromny urok i mając w ręku czuć, że użyte materiały są wysokiej jakości. Jest również bardzo wygodny, gdy założysz go na uszy. Pałąk i nauszniki są wyściełane grubą pianką i pokryte skórą syntetyczną, dzięki czemu nacisk pałąka na głowę i nauszniki są równomiernie rozłożone. Zestaw słuchawkowy łączy w sobie konstrukcję nauszną i nauszną, piankowe podkładki spoczywają zarówno na uszach, jak i wokół nich. Ten projekt jest podobny do słuchawek Sennheiser Momentum pierwszej generacji, firma później porzuciła ten styl nauszników w modelu Momentum 2.0. W każdym razie Vento P55 pozostaje wygodny, nawet jeśli nosisz go przez wiele godzin. Nie poczujesz bólu chrząstki w uszach, a użytkownicy noszący okulary nie będą się wstydzić ich używania.

Zawiasów hełmu nie można zdemontować, nie można złożyć nauszników na pałąku, aby ustąpić na miejscu. Z drugiej strony nauszniki obracają się o 90 stopni, co znacznie ułatwia przechowywanie ich w torbie i jest bardziej praktyczne, gdy zakłada się je na szyję. Dwa odłączane kable są zakończone standardowym gniazdem 3,5 mm, jeden z dwóch kabli zawiera pilot z 3 przyciskami. Będziesz mógł odtwarzać i wstrzymywać muzykę, zmieniać ścieżki audio, zmieniać głośność i odbierać połączenia telefoniczne. Soundmagic zapewnia małą walizkę do przechowywania kabli, a gdy jesteś w ruchu, możesz przechowywać Kask Vento P55 w etui ochronnym.

Wydajność i jakość dźwięku


słuchawki-soundmagic-vento-p55

Słuchawki mają zamkniętą konstrukcję, po umieszczeniu słuchawek na uszach izolacja akustyczna na zewnątrz jest wykonana. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz odizolować się od hałasów, gdy jesteś w pracy lub od hałasu, który Twoje dzieci wydają w domu. Ponadto nie przeszkadzasz tym, którzy są wokół ciebie, ludzie wokół ciebie nie są niepokojeni dźwiękiem twojej muzyki.

Firma SoundMagic jest ambitna, jeśli chodzi o Vento P55, ponieważ przetworniki zostały zaprojektowane przez inżynierów firmy. I nawet jeśli zawierają cewki miedziane specjalnie importowane z Japonii, reprodukcja dźwięku nie jest na poziomie słuchawek high-end. Bas jest głęboki i dość mocny. Problem tkwi w średnich i wysokich tonach, które sprawiają, że muzyka wygląda mniej naturalnie. Nawet jeśli spróbujesz dać kaskowi szansę na kilkadziesiąt godzin włamania, wynik pozostaje ten sam. To nie blachy sprawią, że będziesz się skrzywić, ale raczej dźwięk werbla i wokale. Wokale naprawdę nie są przyjemne do słuchania, będziesz musiał nawet ściszyć głośność, aby uciec przed głośnym tonem. Ambicja Słuchawki SoundMagic Vento P55 jest godny podziwu, ale piloci naprawdę nie są w stanie sprostać temu zadaniu.

Wniosek


kask-vento-p55

Słuchawki SoundMagic Vento P55 znacznie różnią się od słuchawek SounMagic, ponieważ tym razem ten produkt konkuruje ze słuchawkami premium. W niektórych aspektach naprawdę sobie radzi, zwłaszcza dzięki solidnej konstrukcji (jest zbudowany z wysokiej jakości materiałów) i dobrze zaopatrzonym opakowaniu. Wady nie zależy od strony zdrowej. Ambicje SoundMagic są godne szacunku, ale niestety głośniki nie zapewniają wyraźnego i czystego dźwięku. Na rynku są lepsze alternatywy, na przykład słuchawki Sennheiser Momentum 2.0 lub hełm Bang & Olufsen H6.

Vento P55


Kup Teraz
/* */