Skip to content

Recenzja słuchawek Soundcore Life Q20

słuchawki-Soundcore-Life-Q20

Life Q20 jest całkowicie czarny, są tylko logo Anker i Soundcore, które wyróżniają się na zewnątrz pałąka na głowę i na muszlach słuchawek. Producent zdecydował się zachować trzeźwość estetyki. Nie odwrócisz głowy w kasku na ulicy. Sam zestaw słuchawkowy jest wykonany z tworzywa sztucznego, ale oferowane wrażenia pozostają przyzwoite jak na low-endowy zestaw słuchawkowy Bluetooth. Podczas obsługi nie ma pęknięć ani dźwięków. Czujesz, że materiały są tanie, jednak kask nie pęknie przy najmniejszym uderzeniu lub upuszczeniu. Jest wystarczająco mocny i wystarczająco mocny, aby wytrzymać użytkowanie w trybie koczowniczym. Możesz go zabrać ze sobą na różne wyprawy. Przypominamy, że jest dostarczany z małym etui ochronnym. Więc wsuniesz go do środka, aby go przetransportować. Nauszniki można złożyć na pałąku, aby ustabilizować się na miejscu. Zawiasy umożliwiają również obrót o 90 °. W rezultacie nauszniki można ułożyć płasko, gdy nosisz je na szyi. W ten sposób jest znacznie wygodniej.

Nauszniki i pałąk są wyściełane pianką z pamięcią kształtu, pokrytą imitacją skóry. Kontakt jest miękki i przyjemny w dotyku. Wyściółka na poduszkach i pałąku jest wystarczająco gruba. Podczas użytkowania nie będziesz odczuwać dyskomfortu, ale później omówimy komfort. Soundcore Life Q20 ma niską, ale satysfakcjonującą konstrukcję. Na jakość jego wykończeń nie ma co narzekać. Nic nie pęka podczas obsługi, a na obwodzie materiałów użytych do jego konstrukcji nie widać żadnych wad montażowych. Nie ma nic do wysłania do low-endowych modeli Sony czy JBL.

Funkcje i wygląd


Recenzje Soundcore-Life-Q20

Zestaw słuchawkowy wykorzystuje technologię Bluetooth w wersji 5.0. Ten standard poprawia szybkość i zasięg połączenia bezprzewodowego. Możesz przejść do około 15 metrów od źródła. Połączenie bezprzewodowe jest szybkie i łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk zasilania, aby rozpocząć parowanie (mała niebieska dioda LED miga, aby wskazać stan). W takim przypadku zestaw słuchawkowy nie jest już wybierany w menu Bluetooth urządzenia. Jest to szybkie i łatwe, nie potrzebujesz instrukcji obsługi, aby zrozumieć, jak działa Life Q20. Podczas naszego testu połączenie Bluetooth pozostało stabilne. Zwracamy również uwagę, że istnieje angielski głos, który informuje, kiedy słuchawki się włączają, parują lub wyłączają. Jest to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, ale ma również port jack 3,5 mm do słuchania w trybie przewodowym (kabel audio jest dostarczany w zestawie). Przyda się to, gdy bateria się wyczerpie.

Litery „L” i „R” są wydrukowane dużymi i białymi literami po wewnętrznej stronie bloczków. W ten sposób z pewnością nie wybierzesz niewłaściwego kierunku, zakładając kask na głowę. Soundcore Life Q20 zapewnia dobry komfort i stabilność. Podczas naszego testu nie odczuwaliśmy żadnego dyskomfortu. Jest to zestaw słuchawkowy dookólny, a nakładki idealnie przylegają do uszu. Otrzymujesz więc dobrą izolację akustyczną. Przedłużenie łuku umożliwia dopasowanie hełmu do każdego typu sylwetki. Wszyscy użytkownicy nie będą mieli trudności z dostosowaniem go do rozmiaru głowy. Pozostaje na miejscu nawet przy silnych ruchach głowy. Nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o wygląd i wygodę. Konstruktor wykonał bardzo dobrą robotę. Będziesz mógł nosić kask przez kilka godzin bez uczucia dyskomfortu.

Przyciski sterujące są umieszczone na krawędzi nauszników. Po lewej stronie znajduje się przycisk Power służący do włączania / wyłączania zestawu słuchawkowego, inicjowania bezprzewodowego parowania, odbierania / rozłączania połączeń telefonicznych oraz przycisk do aktywacji ANC (system redukcji szumów). Na prawym zestawie słuchawkowym masz dostęp do przycisku odtwarzania / pauzy oraz przycisków „+” i „-” do modyfikowania głośności nawigacji między ścieżkami audio i uruchamiania asystenta głosowego na smartfonie. Anker Soundcore Life Q20 jest kompatybilny z urządzeniami Ios i Android, więc możesz korzystać z Siri i Asystenta Google. Wszystkie zwykłe elementy sterujące znajdują się na kasku. Producent określa, że ​​zestaw słuchawkowy jest kompatybilny z technologią BassUp, ale nie ma dedykowanego przycisku do jego aktywacji. Mikrofon zintegrowany z zestawem słuchawkowym do funkcji zestawu głośnomówiącego nie jest wyjątkowy (jak to często ma miejsce w przypadku zestawów słuchawkowych Bluetooth). Dlatego lepiej jest przechodzić bezpośrednio przez smartfon, gdy odbierasz połączenie telefoniczne w hałaśliwym otoczeniu. Zwracamy uwagę, że kabel audio dostarczony w pudełku nie oferuje zestawu głośnomówiącego.

Wydajność i jakość dźwięku


Test Soundcore-Life-Q20

Jeśli chodzi o dźwięk, Soundcore Life Q20 naprawdę nas usatysfakcjonował. Zawiera dynamiczne głośniki 40 mm, które zapewniają czysty i zrównoważony dźwięk. Wszystkie częstotliwości są obecne (bas, środek, góra), ale żadna nie ma pierwszeństwa przed innymi. Na przykład bas nie dusi wokali, jak w niektórych konkurencyjnych modelach. Widać więc, że Life Q20 nie może konkurować z topowymi modelami Sony czy Bose (logiczne, biorąc pod uwagę jego cenę sprzedaży), ale w odsłuchu nie ma większych wad. Możesz nawet zwiększyć głośność do maksimum bez odczuwania przesterowania lub zniekształceń. Jak na model z niższej półki radzi sobie bardzo dobrze. Każdy będzie zadowolony z renderowania dźwięku.

Dzięki konstrukcji wokółusznej mamy dobrą izolację akustyczną, ale dodatkowo Life Q20 ma ANC (system redukcji szumów). Nie oferuje więc muzycznej bańki, jak w przypadku high-endowych słuchawek Bose czy Sony, ale wciąż ma tę zaletę, że jest skuteczny w niektórych hałasach zewnętrznych. Zwykle funkcja ANC jest anegdotyczna w słuchawkach z niższej półki, ale tutaj naprawdę poczujesz różnicę po aktywacji. Będzie szczególnie skuteczny w zmniejszaniu hałasu silnika i ruchu ulicznego.

Jeśli chodzi o autonomię, masz 30 godzin użytkowania, gdy używasz zestawu słuchawkowego w Bluetooth z ANC. Autonomia wyniesie 60 godzin w Bluetooth bez ANC. Przypominamy, że czas użytkowania zmienia się również w zależności od głośności dźwięku. Tak czy inaczej, masz wystarczającą autonomię do codziennego użytku. Bardzo żałujemy, że producent zintegrował port micro USB do ładowania baterii. Dzisiaj wszyscy używają USB-C! Zestaw słuchawkowy oferuje funkcję szybkiego ładowania. Po 5-minutowym ładowaniu masz 4 godziny użytkowania. Przyda się to, jeśli chcesz używać zestawu słuchawkowego w ostatniej chwili, a bateria jest rozładowana. Przypominamy, że ma również port jack 3,5 mm do słuchania w trybie przewodowym. Kabel audio jest dostarczany w pudełku.

Wniosek


test-Soundcore-Life-Q20

Soundcore Life Q20 mile nas zaskoczył. Mają zgrabną konstrukcję, dobrą żywotność baterii i oferują czysty i zrównoważony dźwięk. ANC nie jest tak skuteczny jak w modelach z wyższej półki, ale przynajmniej ma tę zaletę, że nadal skutecznie redukuje hałas.

Słuchawki Bluetooth Soundcore Life Q20


Kup Teraz
/* */