Skip to content

Recenzja słuchawek JBL Live 650BTNC

JBL-650BTNC

Marki Sony i Bose nadal radzą sobie w stonowanej kolorystyce, ale JBL jest znany z oferowania kilku opcji kolorystycznych swoich produktów. Marka nie jest wyjątkiem od tej reguły dzięki 650BTNC. Dostępna jest w kolorze czarnym (testowana przez nas wersja), granatowym i białym. Kask jest przyjemny dla oka, ma czysty design. Na zewnętrznej stronie nauszników można zobaczyć logo JBL. Ludzie wokół ciebie nie muszą pytać, jaka jest marka twoich słuchawek. W każdym razie jego konstrukcja nie pozostawia obojętnym. JBL wykorzystał również do budowy dobrej jakości materiały.

Obręcz jest pokryta tkaniną wystarczająco wytrzymałą, aby wytrzymać nomadyczne użytkowanie. Ten rodzaj tkaniny JBL używa go również w swoich głośnikach Bluetooth. Jedynym problemem jest to, że jeśli wybierzesz kask w kolorze białym, materiał szybciej się brudzi. Nauszniki wyposażone są w piankowe wkładki pokryte imitacją skóry. Kontakt jest bardzo przyjemny (te słuchawki są wokółuszne, nakładki obejmują uszy). Różne materiały (metal, tkanina, imitacja skóry, plastik) użyte do zaprojektowania JBL Live 650BTNC są dobrymi cechami. Wykończenia nie są tak dobre, jak w high-endowych słuchawkach Sony czy Bose, ale całość jest zadowalająca.

Litery „L” i „R” są nadrukowane po wewnętrznej stronie bloczków. Ten wizualny przewodnik pomoże ci ustawić kask we właściwy sposób. Po założeniu na głowę JBL 650BTNC jest wygodny i stosunkowo lekki. Waży 260 gramów na wadze. Podczas naszego testu nosiliśmy go przez kilka godzin z rzędu, nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Podkładki z pianki memory są grube, a pałąk jest dobrze wyściełany. Nauszniki są obrotowe, można je ustawić płasko. Jest to wygodne, gdy kask jest założony na szyję. Możesz również złożyć nauszniki na pałąku, co oszczędza miejsce i ułatwia transport. Po złożeniu kasku nie trzeba już wkładać do futerału. Nadal wolelibyśmy sztywną walizkę transportową, która chroniłaby ją przed wstrząsami podczas podróży.

Charakterystyka


Recenzja JBL-Live-650BTNC

Aby obniżyć koszty, JBL ma zintegrowane fizyczne przyciski (Sony 1000XM3 ma sterowanie dotykowe). Na prawym nauszniku znajdują się przyciski do włączania / wyłączania zestawu słuchawkowego, rozpoczynania parowania Bluetooth, odtwarzania / wstrzymywania muzyki, zmiany głośności i aktywacji ANC (system redukcji szumów).). Żałujemy, że nie ma możliwości regulacji intensywności systemu redukcji szumów jak w słuchawkach Sony. Ale hej JBL Live 650BTNC nie jest sprzedawany po tej samej cenie. Wszystkie przyciski znajdują się na krawędzi zestawu słuchawkowego. Są łatwo dostępne i rozpoznawalne dotykiem.

JBL nadal ma zintegrowany interfejs dotykowy na lewym nauszniku. Użyjesz go do uruchomienia Asystenta Google lub Alexy, osobistego asystenta Amazona. Aby wydać polecenie głosowe, należy przytrzymać środek zestawu słuchawkowego kosiarki i mówić. Plik JBL Live 650BTNC towarzyszy aplikacja mobilna o nazwie „My JBL Headphone”. Aplikację można pobrać bezpłatnie z App Store i Google Play. Dzięki niemu możesz zarządzać asystentem głosowym, połączeniem z wieloma źródłami (zestaw słuchawkowy wykorzystuje technologię Bluetooth w wersji 4.2) oraz sprawdzać poziom naładowania baterii. Istnieje również korektor, który dostosowuje basy i wysokie tony. Dostępne są trzy ustawienia wstępne: jazz, wokal i bas. Jeśli nie jesteś zadowolony z żadnego ustawienia wstępnego, możesz stworzyć własną konfigurację. Podczas naszego testu nie używaliśmy korektora.

Podłączenie zestawu słuchawkowego do różnych urządzeń jest bardzo łatwe. Przypominamy, że zestaw słuchawkowy wykorzystuje technologię Bluetooth. Parowanie bezprzewodowe rozpoczynasz za pomocą dedykowanego przycisku, a następnie wybierasz zestaw słuchawkowy w menu Bluetooth urządzenia. Połączenie jest realizowane szybko i nie było żadnych zakłóceń sygnału podczas naszego użytkowania. JBL ma zintegrowany mikrofon do rozmów w trybie głośnomówiącym. Efekt zadowalający, sprawdził się podczas rozmów telefonicznych. Z drugiej strony nie ma funkcji, aby usłyszeć jego głos lub sposób, aby przepuścić dźwięk, który nas otacza, bez konieczności zdejmowania hełmu z naszej głowy.

Wydajność i jakość dźwięku


Test JBL-Live-650BTNC

Jakość dźwięku JBL 650BTNC nie dorównuje wysokiej klasy słuchawkom. Nie jest tak szczegółowe i precyzyjne, ale z drugiej strony renderowanie jest dynamiczne i mocne. Bas jest mocny i dobrze definiowany. Dźwięk jest czysty bez względu na rodzaj muzyki, której słuchasz. Większość użytkowników będzie zadowolona. Jeśli jesteś typem, który lubi wzmocnione basy, możesz użyć ustawienia korektora „Bass”. Dla nas bas jest już wystarczająco obecny, bez potrzeby dodawania więcej. Zestaw słuchawkowy może być używany przez Bluetooth lub przewodowo, a funkcję redukcji szumów można włączać / wyłączać w aplikacji lub bezpośrednio na prawym nauszniku.

System redukcji szumów nie jest tak dobry jak w słuchawkach Bose czy Sony. (Dwie słuchawki z ANC amerykańskiej i japońskiej marki są naprawdę najlepsze w tej dziedzinie). Podczas naszego testu zauważyliśmy, że system redukcji szumów JBL Live 650BTNC był skuteczny w przypadku niektórych dźwięków. Wytłumiono tylko część hałasu ulicznego i głosów w transporcie publicznym.

Autonomia jest obiecana po 20 godzinach w trybie bezprzewodowym z aktywnym systemem redukcji szumów. Obietnica jest dotrzymana, udało nam się osiągnąć taką wydajność podczas naszego testu. Jeśli nie zwiększysz głośności do maksimum, uzyskasz 1 do 2 godzin dłużej. Autonomia będzie wynosić około 30 godzin w Bluetooth bez systemu redukcji szumów. Zestaw słuchawkowy może być również używany przewodowo (port jack 3,5 mm znajduje się na prawej muszli słuchawkowej). Baterię zestawu słuchawkowego można ładować przez port micro USB na lewym nauszniku. Dostępna jest funkcja szybkiego ładowania, która zapewnia 2 godziny pracy po 15 minutach ładowania. Z drugiej strony żałujemy, że producent zintegrował port micro USB. Łączność USB-C nie stała się jeszcze standardem dla wszystkich zaawansowanych technologicznie i elektronicznych urządzeń.

Wniosek


test-JBL-Live-650BTNC

Za 200 euro otrzymujesz solidny, przenośny zestaw słuchawkowy Bluetooth z dobrą reprodukcją dźwięku. Jego redukcja szumów nie jest tak skuteczna jak w słuchawkach Bose czy Sony, ale JBL Live 650BTNC jest zadowalająca.

Słuchawki JBL Live 650BTNC


Kup Teraz
/* */