Skip to content

Recenzja słuchawek B&O Play Beoplay E8

Bang & Olufsen to duńska firma przemysłowa założona w 1925 roku. Firma ta projektuje i produkuje wysokiej klasy sprzęt i produkty audiowizualne. Jego katalog jest dość pełny: głośniki, słuchawki, słuchawki, telewizory. Marka zdecydowała się również wejść na rynek słuchawek True Wireless. Plik Beoplay E8 są w 100% bezprzewodowe i bezpośrednio konkurują z modelami oferowanymi przez marki Sony, Bose, Apple itp. Ten rynek jest coraz bardziej konkurencyjny. Czy duńskiej marce uda się narzucić własny model? Według B&O, E8 mają dobrą jakość dźwięku, są łatwe w użyciu, a ponadto można dostosować dźwięk. Sprawdźmy razem w tym test jeśli obietnice są dotrzymywane.

Słuszne uwagi
– Bogate i precyzyjne renderowanie dźwięku
– Projekt
– Wykończenia
– Wygodny
– Kompletne zamówienia


Punkty ujemne
– Mikrofony
– Cena £

B&O Play Beoplay E8


Beoplay-E8

Słuchawki B&O Play Beoplay E8 są dostarczane w białym pudełku. Na przedniej stronie nadrukowane jest zdjęcie, które przedstawia dwa nauszniki i etui. Na odwrocie producent nadrukował niektóre z ich charakterystyk. Po otwarciu pudełka otrzymasz Bang & Olufsen E8, futerał do transportu i ładowania (z wbudowanym akumulatorem), kabel do ładowania USB, silikonowe końcówki douszne (4 pary różnych rozmiarów, XS / S / M / L) , wkładki douszne z pianki memory (rozmiar M) i skrócona instrukcja obsługi. Zawartość pudełka jest kompletna. E8 są sprzedawane w Internecie za ponad 200 euro.

Test B&O Play Beoplay E8


Bang - & - Olufsen-Beoplay-E8

Bang & Olufsen zdecydował się podążać za trendem, Beoplay E8 mają konstrukcję podobną do większości innych słuchawek bezprzewodowych Ture. Dwie nauszniki mają nowoczesny wygląd, który trafia w sedno. Ale nie ma wątpliwości, że ten model należy do kategorii high-end. Użyte materiały są dobrej jakości, a wykończenia są nienaganne. Znajdujemy know-how duńskiej marki. Nauszniki podzielone są na dwie części: część stykająca się z uchem ma gumową powłokę, która jest miękka w dotyku, kontakt jest przyjemny. A zewnętrzna część ma powłokę z tworzywa sztucznego. Logo marki nadrukowane na zewnątrz w kolorze białym.

Słuchawki są lekkie i wytrzymałe, a nauszniki są bardzo dyskretne. Ponadto posiadają certyfikat IPX4. Oznacza to, że są chronione przed pryskającą wodą ze wszystkich kierunków. Z drugiej strony uważaj, „potliwość” nie oznacza „wodoodporność”, nie można ich zanurzać w wodzie. W każdym razie rozpryski wody nie stanowią żadnego problemu. Użyliśmy B&O Play Beoplay E8 kilka razy w deszczu i nigdy nie było żadnego problemu ani awarii.

Producent oferuje 5 par wkładek dousznych z Bang & Olufsen Beoplay E8. Cztery pary silikonów w czterech rozmiarach (XS / S / M / L) i jedna para wkładek dousznych z pianki memory. Trudno nie znaleźć końcówki odpowiedniego rozmiaru. Po znalezieniu odpowiednich wkładek dousznych słuchawki łatwo wsuwają się do przewodów i zapewniają dobry komfort. Wkładki douszne nie są zbyt uciążliwe, ten aspekt jest ważny dla wrażliwych użytkowników. Ich lekka konstrukcja i ergonomiczny kształt pozwalają na noszenie ich przez wiele godzin bez odczuwania najmniejszego dyskomfortu. Nie ma stabilizatora na końcach ani rozstawionych, ale dwie muszle słuchawek trzymają się bezpiecznie na miejscu. Muszle lekko odstają od uszu, słuchawki są nadal kompaktowe i dyskretne.

Charakterystyka


Bang - & - Olufsen-E8

Bang & Olufsen E8 są dość łatwe w użyciu. Zrozumienie, jak działają powierzchnie dotykowe, zajmie trochę czasu. Ponadto zalecamy przeczytanie instrukcji obsługi, aby zrozumieć, jak działają. Pozwoli to zaoszczędzić czas. Dotykowe powierzchnie są łatwe do zidentyfikowania, nadrukowane jest na nich logo B&O. Dedykowana aplikacja poprowadzi Cię przez konfigurację i użytkowanie słuchawek. Z aplikacji można korzystać zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Ale aplikacja jest nadal lepiej zoptymalizowana pod kątem produktów Apple, szczególnie pod kątem parowania Bluetooth i konfiguracji słuchawek.

Po zapoznaniu się z różnymi elementami sterującymi powierzchnie dotykowe są łatwe w użyciu. Oferują następujące elementy sterujące: włączanie, parowanie Bluetooth, zarządzanie głośnością, rozmowy telefoniczne, odtwarzanie / pauza i nawigacja między ścieżkami audio. Sygnały dźwiękowe wskazują wykonane czynności. Brakuje tylko podpowiedzi głosowych, aby był jeszcze łatwiejszy w użyciu. Mała dioda LED jest również umieszczona wewnątrz nauszników. Powierzchnie dotykowe są responsywne, a elementy sterujące wszechstronne. Ale jak już powiedzieliśmy powyżej. Przyzwyczajenie się do tego zajmie trochę czasu. Osoby preferujące fizyczne przyciski będą trochę zdezorientowane na początku użytkowania.

Beoplay E8s łączą się za pomocą Bluetooth v4.2. Połączenie z naszymi różnymi urządzeniami zawsze było stabilne. Istnieje kilka mikro nacięć, ale nadal są one bardzo rzadkie. Słuchanie muzyki nie jest zakłócane. Wystarczy trzymać smartfon / odtwarzacz audio blisko słuchawek, aby uniknąć zakłóceń w zatłoczonych miejscach. Plik Bang & Olufsen Beoplay E8 oferują 4 godziny pracy na baterii. A dzięki etui do przenoszenia masz dwa dodatkowe ładunki, które wydłużają żywotność baterii do 12 godzin. Wydajność ta jest przeciętna, konkurencyjne słuchawki True Wireless oferują taką samą żywotność baterii. Uzyskanie 100% mocy baterii zajmie nieco ponad 2 godziny, a 20 minut ładowania zapewni godzinę użytkowania. Gdy poziom naładowania baterii intrumentów jest zbyt niski, słychać dźwięk. Dzięki niemu wiesz, że ich doładowanie jest absolutnie konieczne.

Wydajność i jakość dźwięku


Recenzja B & O-Play-Beoplay-E8

B&O Play Beoplay E8 są wyposażone w 5,7 mm przetworniki, które zapewniają precyzyjną i bogatą reprodukcję dźwięku. Gdy tylko zaczniesz muzykę, usłyszysz akcentowanie środka i góry. Te częstotliwości są wyraźne i bardzo obecne. Podkreślono kilka elementów, w szczególności głosy, blachy czy klaśnięcia. Cieszą się dobrą zrozumiałością. Dźwięk jest nadal muzykalny, a renderowanie będzie inne, jeśli użyjesz końcówek z pianki memory. Możesz również złagodzić uwydatnienie tych częstotliwości za pomocą korektora.

Użytkownicy lubiący mocny i wyraźny bas nie będą zadowoleni z tego modelu. Bas jest obecny i dobrze zbalansowany, ale renderowanie jest raczej neutralne na tych częstotliwościach. Fale Beoplay E8 jest precyzyjny, a zniekształcenie pozostaje bardzo niskie. Mają też dobrą moc, która jest kontrolowana w całym spektrum dźwięku. Dzięki dobrej izolacji pasywnej nie musisz zwiększać głośności, aby cieszyć się muzyką.

Opóźnienie komunikacji jest niskie (180 ms). Ta niska wydajność umożliwia oglądanie wideo bez zbytniego opóźnienia między dźwiękiem a obrazem. Ponadto kilka aplikacji kompensuje opóźnienie podczas korzystania z urządzeń Bluetooth.

Wniosek


Test B & O-Play-Beoplay-E8

Wszystkie obietnice złożone przez Bang & Olufsen są dotrzymywane. Beoplay E8 to wydajne, wygodne i łatwe w użyciu słuchawki True Wireless. I znajdują się na szczycie rankingu poziomów wydajności dźwięku. Z drugiej strony jest to produkt elitarny, a więc drogi.

Beoplay E8


Kup Teraz
/* */