Skip to content

Przegląd słuchawek OnePlus Icons

OnePlus to chińska firma założona w grudniu 2013 roku. Siedziba firmy znajduje się w Shenzhen w prowincji Guangdong. Specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju, budowie i dystrybucji smartfonów. OnePlus dał się poznać na świecie dzięki swoim smartfonom, ale chiński producent opracowuje też akcesoria. Futerały, kable i słuchawki. Plik Słuchawki OnePlus Icons są kompatybilne ze smartfonami tej marki, ale także ze smartfonami innych marek. OnePlus produkuje telefony doskonałej jakości, czy uda mu się powtórzyć ten sukces dzięki tym przewodowym intrygom?

Według OnePlusa, słuchawki sprzedawane są dopiero po przejściu szeregu testów wysokiego poziomu (dokładnie 21 testów). Dostępne w sprzedaży słuchawki to te, które przeszły testy śpiewająco, nie mają żadnych wad konstrukcyjnych ani wykonawczych. Dowiedzmy się, czy Słuchawki OnePlus Icons dotrzymywać obietnic.

Słuszne uwagi
– Projekt
– Szczegółowy dźwięk
– Rozsądna cena


Punkty ujemne
– Plastikowy pilot
– Średni i wysoki

Słuchawki OnePlus Icons


słuchawki-oneplus-ikony

Na oficjalnej stronie marki znajduje się strona poświęcona słuchawkom, można zapoznać się z ich charakterystyką. Podczas gdy większość słuchawek została zaprojektowana w oparciu o klasyczną konstrukcję z podwójną komorą akustyczną, słuchawki OnePlus Icons wykorzystują trzy oddzielne komory, aby zmienić intensywność dźwięku. Raz w dłoni zauważamy, że projekt Ikony OnePlus są lepszej jakości niż większość słuchawek sprzedawanych za około 50 USD. Ich główni konkurenci używają plastikowej konstrukcji, ale OnePlus zdecydował się na użycie metalu do budowy zewnętrznej części słuchawek. Dostępne są w kolorze srebrnym lub złotym.

Przyłożyli się do tego, aby uzyskać ten ładny projekt, dwie puste kolumny, inspirowane schematem budowy organów. Na zewnątrz skorupy znajdują się dwa asymetryczne metalowe pręty. A tuż poniżej mały prostokątny kawałek metalu z logo marki. Ten projekt prawie nadaje im aspekt biżuterii, ale w każdym razie unikamy błyszczącej strony. Marka została zainspirowana organami, aby zaprojektować ten asymetryczny wzór. To pozwala Słuchawki douszne OnePlus Icons mieć niepowtarzalny i charakterystyczny wygląd.

Test ikon OnePlus


ikony-testu-oneplus

Silikonowe końcówki są przymocowane do okrągłego plastiku. To zewnętrzna część kadłuba przyciąga wzrok, a nie część, która pasuje do przewodów słuchowych. Kształt muszli pozwala na łatwe zakładanie i zdejmowanie Ikony OnePlus kanałów słuchowych. Zestaw jest nieco cięższy od niektórych konkurentów, ale ich używanie nie powoduje dyskomfortu. Są nachylone o 51 ° do wewnątrz, co zapewnia bardziej ergonomiczne dopasowanie. Plastikowa część ma owalny kształt, dzięki czemu słuchawki łatwiej dopasowują się do kształtu uszu.

Funkcje i wygląd


oneplus-icons-test

Dostarczone słuchawki OnePlus Icons są super zapakowane. Mają takie samo opakowanie jak telefony OnePlus, dostarczane są w ładnym pudełku z zapięciem magnetycznym. Wewnątrz znajdziesz małe etui z imitacji skóry, które pozwoli Ci zabezpieczyć słuchawki podczas podróży. I silikonowe końcówki w różnych rozmiarach. Aby zoptymalizować dopasowanie, będziesz musiał przymierzyć różne rozmiary. Chcielibyśmy, aby marka dodała parę końcówek z pianki memory. Ponieważ tego typu końcówki poprawiają izolację i łatwiej dopasowują się do kanałów słuchowych użytkownika.

Kabel jest wykonany z dwóch materiałów, na górze jest guma, a na dole pleciony nylon. Nylon to polimer bardziej odporny na przecięcia, co zapobiega plątaniu się kabla. A kiedy kabel ociera się o Twoje ubranie, nic nie zakłóca słuchania. Pilot z trzema przyciskami jest wykonany z tworzywa sztucznego, istnieje kontrast między muszlami słuchawek, które są wykonane z metalu. Poza tym oferuje podstawowe funkcje, za pomocą przycisków możesz włączać i wstrzymywać muzykę, zwiększać lub zmniejszać głośność oraz odbierać połączenia telefoniczne. Pilot jest kompatybilny z urządzeniami OnePlus i większością telefonów z systemem Android.

Wydajność i jakość dźwięku


Recenzja OnePlus-Icons

Plik Ikony OnePlus używaj przetworników 11 mm, większość konkurencyjnych słuchawek ma membranę 9 mm. To klasyczni, dynamiczni piloci, więc nie oczekuj niczego niezwykłego. Słuchając różnych gatunków muzycznych na różnych źródłach (smartfon / komputer) szybko zdajemy sobie sprawę, że oferują one lepszą jakość dźwięku niż podstawowe słuchawki dostarczane z naszym smartfonem. Scena dźwiękowa jest szeroka, bas jest dostatecznie obecny i mocny, ale nie psuje klarowności pozostałych częstotliwości. Średnie i wysokie tony zapewniają dobrą szczegółowość. Ale w niektórych utworach średnica i góra są zbyt obecne. OnePlus chciał zwiększyć szczegółowość tych częstotliwości, jednak kierowcy nie są w stanie nimi zarządzać.

Usłyszysz to przy niektórych rodzajach muzyki. Występują problemy z sybilizacją, a dźwięk może brzmieć szorstko. Jeśli jesteś przyzwyczajony do słuchania piosenek w stylu punkrockowym, zauważysz to dość szybko. Bo ten rodzaj muzyki opiera się właśnie na tych częstotliwościach. OnePlus próbował odtworzyć jak najwięcej szczegółów za pomocą tych głośników, ale nie działa tak dobrze, jak oczekiwano. Szkoda, bo w niektórych rodzajach muzyki Słuchawki OnePlus Icons oferują bardzo dobrą reprodukcję dźwięku.

Wniosek


douszne-słuchawki-OnePlus-Icons

Niektórzy ludzie używają słuchawek dousznych na co dzień i nie chcą wydawać mil ani centów na produkt, który będzie codziennie źle obsługiwany. Jeśli podstawowe słuchawki dostarczone ze smartfonem zepsują się, możesz je wymienić na Ikony OnePlus. Są bardzo dobrze zbudowane, mają niepowtarzalny design i nie są drogie. Z drugiej strony, jeśli szukasz dobrze zbalansowanego dźwięku, polecamy SoundMagic E50.

Słuchawki douszne OnePlus Icons


słuchawki-OnePlus-Ikony

Kup Teraz
/* */