Skip to content

Jak wyczyścić słuchawki?

Spraw, aby Twoje stare słuchawki wyglądały jak nowe, postępując zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia. W tym przewodniku dowiesz się, jak: usuwać woskowinę, czyścić muszle słuchawek i czyścić gniazdo słuchawkowe.

Słuchawki psują się i brudzą podczas użytkowania. Dzieje się tak jeszcze bardziej, jeśli używasz ich do uprawiania sportu. Jeśli ich nie wyczyścisz, może gromadzić się brud i powodować nieprzyjemne zapachy. Więc po jakimś czasie możesz nie chcieć ich już nosić. Na szczęście słuchawki można wyczyścić i nadać im nowy wygląd. Wystarczy kilka narzędzi i kilka minut swojego czasu.

Dlaczego czyszczenie słuchawek jest ważne

Nagromadzenie się brudu na słuchawkach może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów, a także przyspiesza niszczenie materiałów. Dlatego od czasu do czasu konieczne będzie czyszczenie. Na szczęście zadanie to nie jest zbyt skomplikowane i nie zajmuje dużo czasu.

słuchawki-bakterie

Słuchawki z czasem się brudzą. Nie jest to problematyczne w przypadku słuchawek nadusznych i wokółusznych, ale z drugiej strony jest to w przypadku słuchawek dousznych. Ze względu na zanieczyszczenia słuchawki pozostawiają uczucie dyskomfortu i mogą powodować infekcje ucha i nieprzyjemny zapach. Może to być spowodowane gromadzeniem się woskowiny lub poceniem się. Dlatego nie zaleca się noszenia brudnego urządzenia. Jeszcze gorzej jest, gdy używa go kilka osób. Rozprzestrzenianie się bakterii będzie jeszcze większe. Dlatego wyczyszczenie słuchawek jest absolutnie konieczne.

Higiena Twoich uszu

Higiena uszu wpływa na Twoje słuchawki i słuch. Nagromadzenie się woskowiny w przewodach słuchowych zmienia Twój słuch i możesz gorzej słyszeć. Ponadto część tej woskowiny pozostaje na słuchawkach i jeśli dostanie się do wrażliwych części, takich jak przewodniki, może skrócić ich żywotność.

Upewnij się jednak, że słuchawki muszą być bardzo zabrudzone, aby dźwięk miał wpływ. Aby głośniki nie działały normalnie, potrzeba bardzo dużej ilości brudu. Pamiętaj jednak, że słuchawki douszne są nieco bardziej czułe, chociaż zwykle nie ma to wpływu na dźwięk.

Konieczne będzie również zwrócenie uwagi na wskazówki. Te również należy wyczyścić. Na tym elemencie można również dokonać akumulacji cerumenów i nagle zmniejszy to percepcję różnych dźwięków. Producenci często dołączają silikonowe końcówki do słuchawek dousznych. Przypominamy, że lepiej jest używać wkładek dousznych z pianki memory, ponieważ łatwiej dopasowują się do przewodów słuchowych użytkownika.

Wyczyść słuchawki


czyste-jego-słuchawki

Najłatwiejszym sposobem usunięcia tłustych plam i woskowiny jest użycie alkoholu. Oczywiście nie mówimy o piciu alkoholu. Musisz kupić alkohol izopropylowy lub użyć mieszanki etanolu. Produkty te są sprzedawane w każdym supermarkecie iw Internecie. Działa również środek dezynfekujący do rąk. Alkohol doskonale usuwa tłuszcz i widoczne plamy.

Oto kroki, aby wyczyścić słuchawki:
– 1. Weź małą, czystą ściereczkę z mikrofibry
– 2. Nałóż na nią umiarkowaną ilość alkoholu.
– 3. Przełóż ściereczkę po zabrudzonych powierzchniach, aby usunąć plamy (można również użyć wacików bawełnianych)

Jeśli nie masz środka czyszczącego, zawsze możesz użyć szmatki i zwilżyć ją gorącą wodą i płynem do mycia naczyń. Nie przyniesie tego samego efektu, ale nadal usunie brud.

Szczególnie unikaj używania ręczników papierowych, ponieważ mogą pozostawić ślady, jeśli zbyt mocno pocierasz. Do czyszczenia słuchawek nie należy także używać napojów alkoholowych ani innego nieodpowiedniego alkoholu. Nie nadają się również jednorazowe ręczniki do mycia rąk.

Alkohol izopropylowy

Jak usunąć woskowinę?

Zdejmij zaślepki i wyczyść je osobno. Możesz użyć alkoholu, nadtlenku wodoru, a nawet płynu do mycia naczyń. Umyj je w gorącej wodzie z mydłem i pozostaw do wyschnięcia. Po wyczyszczeniu końcówek dousznych należy je całkowicie wysuszyć przed wymianą, ponieważ woda może dostać się do wkładek dousznych i uszkodzić przewodniki. Użyj tej samej metody, aby usunąć woskowinę. Uważaj, zwykła ściereczka zwilżona alkoholem nie usunie większości woskowiny, zwłaszcza jeśli jest sucha. Dlatego należy używać szczoteczki do zębów z miękkim włosiem, aby usunąć brud przed wytarciem go ściereczką.

czyste słuchawki

Włosie szczoteczki do zębów przechodzi przez małe przestrzenie i wykonuje znacznie lepszą pracę niż zwykła ściereczka. Najskuteczniejsze są szczoteczki do zębów dla dzieci. Oczywiście należy unikać ponownego używania ich do późniejszego mycia zębów. Następnie użyj wacika nasączonego alkoholem, aby usunąć pozostały brud. Nie zanurzaj słuchawek bezpośrednio w alkoholu, ponieważ płyn je uszkodzi.

Utrzymuj słuchawki w czystości?

Regularnie czyść uszy. Jesteś źródłem wszelkiego brudu. Jeśli utrzymasz kanał słuchowy w czystości, na słuchawkach pozostanie mniej. Użyj walizki do przenoszenia. Małe cząsteczki, takie jak kurz, są zawsze obecne i z czasem mogą przekształcić się w problem z zabrudzeniami. Etui ochronne zapewnia ochronę przed codziennym narażeniem i wypadkami. Dodatkowo etui ochroni słuchawki przed ewentualnym upadkiem i rozlaniem płynów.

Wyczyść je po każdym użyciu, zwłaszcza jeśli używasz słuchawek na świeżym powietrzu lub uprawiasz sport. Słuchawki sportowe o wysokim stopniu ochrony IPX są całkowicie wodoodporne i pyłoszczelne, ale to nie znaczy, że są samoczyszczące. Są chronione, ale należy je wyczyścić. Zanieczyszczenia z zewnątrz są pożywką dla bakterii, które następnie wytwarzają nieprzyjemny zapach i brudzą słuchawki.

Jak wyczyścić lewarek?

Gniazdo, do którego podłączasz słuchawki, również z czasem ulega zabrudzeniu. Kurz i wilgoć mogą spowodować zabrudzenie, które uniemożliwia dobre połączenie.

Wtyczka Jack

Tak naprawdę nie da się go wyczyścić bawełnianym wacikiem, a polewanie alkoholem uszkodzi elektronikę. Dlatego będziesz musiał użyć sprężonego powietrza. Do usunięcia brudu nie jest wymagane pocieranie. To rozwiązanie jest naprawdę proste i idealne do czyszczenia nagromadzonego kurzu. Weź elektryczny lub butelkowy odpylacz i wdmuchaj powietrze do wylotu. Powinno to usunąć wszystkie zanieczyszczenia i przywrócić dobre połączenie.

Oczyszczacz sprężonego powietrza

/* */