Skip to content

Recenzja głośników Sony SRS-X99

Sony to japońska międzynarodowa korporacja z siedzibą w Tokio. Japońska marka działa na wielu polach: elektronice, telefonii, IT, grach wideo, muzyce, kinie i audiowizualnie. Firma Are zyskała światową renomę dzięki swoim różnorodnym produktom. Dziś interesuje nas przenośny głośnik Sony SRS-X99. Ten model, który można używać bezprzewodowo, należy do kategorii high-end. Oferuje wiele funkcji (połączenie Ethernet / WiFi i Bluetooth, porty USB itp.), A producent obiecuje precyzyjny dźwięk wysokiej rozdzielczości (zawiera 7 głośników i dwa pasywne radiatory). Dowiedzmy się razem, czy SRS-X99 dotrzymuje wszystkich swoich obietnic.

Słuszne uwagi
– Odtwarzanie dźwięku
– Potężny
– Kompatybilność z wieloma formatami audio
– Połączenie Bluetooth + NFC


Punkty ujemne
– Konfiguracja
– Nieporęczny

Głośnik Sony SRS-X99


głośnik-Sony-SRS-X99

Głośnik Sony SRS-X99 jest dostarczany w białym kartonowym pudełku. Zdjęcie głośnika znajduje się z przodu, a producent wypisał niektóre jego cechy charakterystyczne z tyłu. Po otwarciu pudełka otrzymasz SRS-X99, pilot + baterie AAA, zasilacz sieciowy, narzędzie do zdejmowania kratki ochronnej, ściereczkę do czyszczenia, instrukcję obsługi WiFi, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. W internecie głośnik kosztuje nieco ponad 500 euro.

Test Sony SRS-X99


Test Sony-SRS-X99

Sony SRS-X99 ma konstrukcję podobną do innych modeli głośników oferowanych przez japońską markę. Z tą różnicą, że X99 jest dużo bardziej imponujący. W swojej konstrukcji firma Sony zastosowała dobrej jakości materiały. Powłoka w kolorze czarnym sprawia, że ​​wygląda bardzo atrakcyjnie. Każda strona jest wytłaczana ze stali, górna powierzchnia jest szklana, a krawędzie są fazowane. Kratka chroniąca głośniki jest zdejmowana, trzyma się dzięki magnesom. Bez wątpienia ten głośnik to model z najwyższej półki. Z drugiej strony użyte materiały są wrażliwe na ślady i ślady. Aby je wytrzeć, należy użyć ściereczki do czyszczenia dołączonej do opakowania.

Wymiary poziomu obudowa ma długość 430 mm, wysokość 133 mm i głębokość 125 mm. Waży 4,7 kg na wadze. Nie ma potrzeby określania, że ​​ten model jest przeznaczony do siedzącego trybu życia. Rozpakowujesz go, a następnie umieszczasz w pokoju, do którego chcesz dodać dźwięk. Pamiętaj, aby umieścić go w pobliżu gniazdka elektrycznego, ponieważ nie ma baterii. Nie będziesz go nosił ze sobą, ale producent mógł nadal zintegrować uchwyt.

Po zainstalowaniu go w swoim pokoju musisz go skonfigurować. Będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jest kilka rzeczy do zrobienia. Radzimy zapoznać się z instrukcją obsługi, pozwoli to zaoszczędzić czas. Połączenie Bluetooth jest łatwe dzięki chipowi NFC. Jeśli Twój smartfon jest zgodny, nie musisz zbliżać go do logo na górze głośnika, aby nawiązać połączenie bezprzewodowe. Nie brakuje funkcji na platformie Sony SRS-X99. Możesz go podłączyć przez Bluetooth, ale także przez Wi-Fi, Ethernet lub Airplay. Istnieje również wejście mini jack 3,5 mm i 2 porty USB (A i B), których można używać do ładowania urządzeń zewnętrznych (smartfon / odtwarzacz audio / tablet).

Do interakcji z głośnikiem służą przyciski dotykowe na górze. Oferują kilka funkcji: włączanie / wyłączanie, regulacja głośności, wybór źródła dźwięku, wyświetlanie siły sygnału WiFi i aktualizacja oprogramowania. Brakuje po prostu wyraźnego wyświetlacza wskazującego poziom głośności. Sony ma zintegrowane dwie diody LED, jedną na górze i jedną z przodu. Mrugają przy każdej zmianie głośności i trzykrotnie po osiągnięciu maksymalnego i minimalnego poziomu. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, było dużo miejsca na zintegrowanie wyświetlacza numerycznego lub stopniowanego. Umożliwiłoby to uzyskanie czegoś precyzyjnego.

Charakterystyka


Recenzja Sony-SRS-X99

Jedną z mocnych stron Sony SRS-X99 jest jego kompatybilność z kilkoma formatami audio. Niektóre zapewniają renderowanie dźwięku bezstratnego i HD. Obsługuje MP3, WMA, AAC (to klasyka), ale także nieskompresowane formaty: WAV, FLAC, ALAC i AIFF. Obsługuje również pliki audio o wysokiej rozdzielczości typu DSD. Ten format jest znany audiofilom, DSD jest jedną z wiodących postaci w odsłuchu HD. Wszystkie kompatybilne typy plików powinny być przechowywane na urządzeniu zewnętrznym. Ponieważ głośnik nie ma dysku twardego do przechowywania wszystkich tych plików. Dostarczony mały pilot umożliwia interakcję z głośnikiem. Masz dostęp do wszystkich elementów sterujących.

Aplikacja „Music Center” (dawniej Sonpal) oferuje kilka funkcji. Możesz go bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play lub App Store w zależności od systemu operacyjnego smartfona. W opcjach i ustawieniach masz możliwość wyboru różnych ustawień EQ lub wyboru źródła dźwięku. Masz również dostęp do technologii ClearAudio + (obecna w niektórych modelach telewizorów Sony, ma na celu optymalizację efektów dźwiękowych) i technologii DSEE HX (jakość dźwięku zbliżona do wysokiej rozdzielczości). Po nawiązaniu połączenia audio decydujesz, z jakim oprogramowaniem lub aplikacją chcesz korzystać z głośnika. Miłośnicy muzyki zawsze mają ulubiony odtwarzacz audio. Dzięki temu korzystanie z niego jest łatwiejsze i szybsze.

Wydajność i jakość dźwięku


Recenzja Sony-SRS-X99

Głośnik Sony SRS-X99 można umieścić w dowolnym miejscu w domu, pod warunkiem, że znajduje się on blisko gniazdka. Na górze zauważysz 2 głośniki wysokotonowe, a ochronna metalowa kratka zakrywa 5 głośników (2 głośniki wysokotonowe, 2 średniotonowe i 1 basowy). Zespół jest zasilany przez 154-watowy wzmacniacz cyfrowy S-Master HX. Obecne są również dwa pasywne radiatory optymalizujące charakterystykę basów i zapewniające gęstość przy niskich częstotliwościach. Możesz zdjąć metalową kratkę, aby zobaczyć różne wibrujące głośniki.

Obudowa ma dobry balans częstotliwości. Bas jest mocny, czasami jest zbyt obecny w niektórych utworach muzycznych. Wzloty są dobrze zaznaczone, dają dużo powietrza i blasku. Średnie są również obecne i korzystają z dobrej przejrzystości. Dzięki swoim rozmiarom i dwóm głośnikom wysokotonowym umieszczonym na górze, głośnik oferuje głęboką i szeroką reprodukcję przestrzenną. Plik Sony SRS-X99 jest mocny (154 RMS), dźwięk jest dobrze rozproszony po całym pomieszczeniu. Nawet po zwiększeniu głośności zniekształcenia pozostają niskie. Tak czy inaczej, nie musisz zwiększać głośności, aby cieszyć się muzyką.

Dzięki oferowanym technologiom i starannej konstrukcji, Sony SRS-X99 jest wystarczająco mocny i wydajny, aby zapewnić dźwięk w Twoim salonie, kuchni lub każdym dużym pomieszczeniu. Doda dźwięk do wieczorów z przyjaciółmi. Zalecamy usunięcie kratki ochronnej. W ten sposób renderowanie będzie nieco lepsze. Przypominamy również, że głośnik może być używany w systemie multiroom z innymi głośnikami Sony. Możesz nimi sterować za pomocą aplikacji Music Center (Songpal). Możesz słuchać tego samego utworu na wszystkich głośnikach lub przesyłać strumieniowo różne źródła do każdego z nich.

Wniosek


test-Sony-SRS-X99

Sony zastosowało się do projektu swojego głośnika, Sony SRS-X99 jest wykonany z dobrych materiałów. Nie brakuje mu funkcji i obsługuje wiele formatów audio. A jeśli chodzi o dźwięk, 7 głośników plus 2 pasywne radiatory zapewniają zrównoważoną i mocną reprodukcję dźwięku. Możesz dodać dźwięk do różnych pomieszczeń swojego wnętrza.

Przenośny głośnik Sony SRS-X99


Kup Teraz
/* */