Skip to content

Recenzja głośnika Sony SRS XB2

Przenośne głośniki Bluetooth stały się coraz bardziej popularne i na rynku dostępne są tysiące referencji. Duży, średni lub super kompaktowy, każdy znajdzie coś dla siebie. Ten typ głośnika idealnie sprawdza się w podróży, gdy pracujesz w ogrodzie lub chcesz posłuchać muzyki podczas grilla z przyjaciółmi. Tego lata sprzedaje się też najwięcej tego typu głośników, co jest całkiem logiczne. W tym test odkryjemy różne cechy i właściwości Sony SRS XB2. Czy uda mu się wyróżnić na tle konkurencyjnych mówców?

Słuszne uwagi
– Projekt
– Aplikacja SongPal
– Potężny dźwięk
– Bryzgoszczelny


Punkty ujemne
– Brak funkcji powerbanku
– Problem z opóźnieniem

Głośnik Sony SRS XB2


głośnik-Sony-SRS-XB2

SRS XB2 jest dostarczany w białym pudełku kartonowym. Pudełko jest dość duże jak na rozmiar obudowy. Po otwarciu pudełka nie znajdziesz w nim wielu akcesoriów. Jest ładowarka ścienna, kabel USB i zwykłe dokumenty. Nie wyrzucaj papieru, który może być przydatny, zwłaszcza instrukcja obsługi, aby nauczyć się obsługi głośnika. Chcielibyśmy, aby firma Sony zapewniła małą osłonę ochronną. Mimo że powłokaGłośnik Sony SRS XB2 jest solidna, zawsze lepiej, aby była chroniona podczas podróży. W Internecie można kupić etui ochronne za dziesięć euro.

Test Sony SRS XB2


głośnik-bluetooth-Sony-SRS-XB2

Jak widać na zdjęciach, głośnik Sony SRS XB2 wygląda jak prostokąt z zaokrąglonymi końcami. Jest dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym i czerwonym, będziesz musiał dokonać wyboru. Wersja w kolorze czarnym jest bardziej stonowana, ale pozostałe kolory nie są krzykliwe ani jaskrawe. Na spodzie głośnika znajdują się 4 gumowe nóżki. Nagle można go ustawić tylko poziomo. Podczas użytkowania unikaj umieszczania go na powierzchniach wrażliwych na wibracje.

Głośnik jest kompaktowy (wymiary: 191 x 62 x 65 mm) i stosunkowo lekki (waga: 480 gramów). Nie zmieści się w kieszeni spodni ani kurtki, ale bez problemu wsuniesz ją do plecaka. Uważaj jednak, aby nie stykał się z niczym ostrym. Powłoka głośnika jest solidna, ale może zostać zarysowana, jeśli wejdzie w kontakt z takimi przedmiotami. Głośniki są mniej podatne na uszkodzenia, ponieważ są chronione metalową kratką. PlikGłośnik Bluetooth Sony SRS XB2 ma dwa głośniki 42 mm i pasywny radiator. Przyciski sterujące są umieszczone na górze, w sumie jest ich 6.

Funkcje i wygląd


Sony-extra-bass-SRS-XB2

Głośnik SRS XB2 ma wodoodporną konstrukcję, która różni się od wodoodporności. Jest chroniony przed strumieniami wody ze wszystkich kierunków za pomocą lancy (dysza 6,3 mm, odległość 2,5 do 3 m, przepływ 12,5 l / min ± 5%). Odpowiada to certyfikacji IPX5, aby było jasne, że jest odporny na rozpryski wody, ale nie może być całkowicie zanurzony w wodzie. Jeśli użyjesz go w pobliżu basenu, wyrzuty wody go nie zatykają, z drugiej strony, jeśli wpadnie do basenu, przestanie działać.

Przyciski na górze głośnika (w sumie 6) mają zwykłe funkcje. Będziesz mógł włączać i wyłączać głośnik, uruchamiać tryb parowania bezprzewodowego, regulować głośność i zarządzać połączeniami telefonicznymi. Nie ma jednak przycisku do odtwarzania i wstrzymywania muzyki oraz nawigacji między ścieżkami audio (następna / poprzednia). Będziesz musiał to zrobić za pośrednictwem swojego urządzenia. Plik Sony Extra Bass SRS XB2 posiada funkcję zestawu głośnomówiącego, ale jakość tej funkcji nie jest nadzwyczajna. Konieczne jest uprzywilejowanie cichych miejsc, w przeciwnym razie głosy nie będą dobrze słyszalne. Przycisk o nazwie „Extra Bass” wzmacnia obecność i moc basów.

Aplikacja SongPal (obecnie nazywana Music Center) jest bardzo przydatna, oferuje wiele funkcji. Możesz sterować głośnikiem (odtwarzanie / pauza, nawigacja między ścieżkami audio), wybierać źródło dźwięku, kodek Bluetooth, obserwować poziom naładowania baterii, wykonywać konfigurację bezprzewodową Multi-room, Surround i Stereo z wieloma głośnikami itp. Aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store (użytkownicy Androida i IOS będą zadowoleni).

Wydajność i jakość dźwięku


głośnik-sony-srs-xb2

Podłączenie Sony SRS XB2 do Twojego urządzenia (smartfona / odtwarzacza audio / tabletu) jest niezwykle proste. Możesz go podłączyć, przechodząc do menu Bluetooth swojego urządzenia lub używając chipa NFC. Technologia komunikacji bliskiego zasięgu została zdemokratyzowana na urządzeniach przenośnych. Umożliwia komunikację między 2 kompatybilnymi urządzeniami na niewielką odległość (maksymalnie 10 centymetrów). Umieszczasz kompatybilne urządzenie na logo u góry SRS XB2 czy nawiązano połączenie bezprzewodowe. Po podłączeniu urządzenia głośnik będzie automatycznie łączył się ponownie za każdym razem, gdy go użyjesz. Porty połączeniowe znajdują się z tyłu, znajdziesz analogowy port mini jack oraz port micro USB do ładowania głośnika. Oba porty są chronione małą gumową osłoną. Pamiętaj, aby go złożyć podczas korzystania z głośnika, nie mogą one stykać się z ciałami stałymi.

Sony zapowiada 12 godzin pracy na baterii i potwierdzamy, że ta wydajność nie jest przeceniana, byliśmy nawet w stanie nieznacznie przekroczyć 12 godzin użytkowania. Z drugiej stronyGłośnik Sony SRS XB2 nie oferuje funkcji banku mocy. Nie będziesz mógł naładować telefonu. Po prawej stronie głośnika znajduje się przycisk „DODAJ”, który pozwala na użycie dwóch SRS XB2. Taka konfiguracja zapewnia stereo i mocniejszy dźwięk, ale zakup dwóch głośników Bluetooth z pewnością zaszkodzi portfelowi. Diody „L” i „R” pokazują, który głośnik jest przypisany do prawego i lewego kanału.

Sony SRS XB2 należy do kategorii głośników przenośnych, ale nie należy go lekceważyć. Jego głośniki zapewniają potężny dźwięk. Ustawiasz głośność w zakresie od 50% do 70% i możesz dodać dźwięk do pomieszczenia o średniej wielkości. Dźwięk z głośnika jest naprawdę przyjemny dla naszych bębenków. Bez włączonej funkcji Extra Bass dźwięk koncentruje się na wysokich częstotliwościach i oferuje wystarczająco dużo szczegółów. Różne głosy są wysuwane, a wzloty nigdy nie są przeszywające ani nie gwizdają. Gdy funkcja Extra Bass jest aktywna, wzmacnia obecność i moc basów. Technologia ta jest idealna do słuchania piosenek dance / electro lub innych gatunków muzycznych bogatych w bas. Ten tryb optymalizuje głębokie i mocne basy, dzięki czemu reprodukcja dźwięku traci precyzję. W zależności od stylu słuchanej muzyki należy włączyć lub wyłączyć funkcję Extra Bass.

Wniosek


test-JBL-Go-2

Sony zaprojektowało przenośny głośnik Bluetooth, który zachwyci użytkowników mobilnych. SRS XB2 ma ładną konstrukcję, bryzgoszczelną konstrukcję (certyfikat IPX5) i potężny dźwięk (funkcja Extra Bass).

Głośnik Bluetooth Sony SRS XB2


Kup Teraz
/* */