Skip to content

Recenzja głośnika JBL Flip 4

Amerykańska firma JBL produkuje i sprzedaje wiele referencji z zakresu przenośnych głośników Bluetooth: Charge, Xtreme, Clip, Flip itp. Od najbardziej kompaktowego do najpotężniejszego – każdy znajdzie coś dla siebie i na każdą kieszeń. Ponadto producent stale ulepsza różne modele. Zachowuje opinie użytkowników i wprowadza modyfikacje, ulepszenia obudowy. W tym test zbadamy wydajność Odwróć 4. Ta czwarta generacja przeszła ewolucję i według producenta użyte materiały są bardziej wytrzymałe, żywotność baterii jest bardziej wydajna, a reprodukcja dźwięku została poprawiona. Dowiedzmy się razem, czy JBL Flip 4 dotrzymuje wszystkich swoich obietnic.

Słuszne uwagi
– Certyfikat IPX7
– Solidne materiały
– Potężny dźwięk
– Szczegółowe renderowanie dźwięku


Punkty ujemne
– Syczenie, gdy głośność jest wysoka
– Dostarczane bez etui

Głośnik JBL Flip 4


flip-4

Głośnik JBL Flip 4 jest dostarczany w biało-pomarańczowym pudełku kartonowym. Całkiem logiczne jest to kolorystyka marki. Po otwarciu znajdziesz wewnątrz Odwróć 4, kabel micro USB, kartę charakterystyki, skróconą instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. JBL jest dość ciasny na akcesoriach, mogli dodać kabel audio, gniazdko elektryczne, a zwłaszcza futerał do przenoszenia. Tego rodzaju drobne akcesoria nie podniosłyby znacząco ceny zestawu, gdyby znajdowały się w opakowaniu. Głośnik jest sprzedawany za 139,00 euro na oficjalnej stronie internetowej JBL, ale jest sprzedawany w znacznie bardziej interesującej cenie na stronie Amazon!

Test JBL Flip 4


ciąży-jbl-flip-4

Pierwszy głośnik Flip można ładować z sieci, bateria zapewnia 5 godzin pracy, a głośnik nie posiada certyfikatu IPX. Minęły lata i pojawiły się nowe technologie. Teraz przenośne głośniki Bluetooth są bardziej wydajne. Strona projektowa JBL Flip 4 wygląda bardzo podobnie do JBL Flip 3. Po umieszczeniu ich obok siebie zauważysz, że pliki Odwróć 4 ma dłuższą konstrukcję. W przeciwnym razie używa tego samego rodzaju materiałów, korpus głośnika jest wykonany z wodoodpornego materiału, a końce są gumowe.

Głośnik JBL Flip 4 nadal ma ten kształt, a producent nadal oferuje wiele opcji kolorystycznych (czarny, niebieski, szary, czerwony, turkusowy, biały). Na pewno znajdziesz kolor, który pasuje do Twojego osobistego gustu. Plik JBL Flip 4 można ustawić pionowo lub poziomo, z drugiej strony, ustawiając go pionowo, dźwięk wydobywający się z jednego z dwóch pasywnych radiatorów będzie stłumiony. To nie jest najlepsza pozycja do słuchania muzyki. Plik Odwróć 4 jest stosunkowo kompaktowy (wymiary: 68 x 175 x 70 mm) i lekki (515 gramów). Nie będziesz miał problemu z noszeniem go jedną ręką lub w torbie. Nawet jeśli materiały są wytrzymałe (wodoodporna tkanina i uplastyczniona guma), JBL mógł dostarczyć walizkę do przenoszenia. PlikGłośnik bluetooth JBL Flip 4 posiada certyfikat IPX7, co oznacza, że ​​jest chroniony przed skutkami chwilowego zanurzenia na głębokość do 1 metra i na 30 minut. Możesz go używać w wilgotnych miejscach (w łazience lub w pobliżu basenu).

Funkcje i wygląd


jbl-flip-4-review

Przyciski sterujące i połączenia są takie same jak w Flip 3. Jest tylko logo przedstawiające telefon, który został zastąpiony trójkątem odpowiadającym funkcji „play”. Przyciski oferują klasyczne funkcje: włączanie / wyłączanie, parowanie Bluetooth, odtwarzanie / pauza, nawigacja między ścieżkami audio, zmiana głośności oraz odbieranie / rozłączanie połączeń telefonicznych. Po naciśnięciu różnych przycisków pojawiają się efekty dźwiękowe, które informują, do czego są używane. 5 diod LED na górze wskazuje poziom naładowania baterii, a dzięki poleceniu „JBL Connect” możesz sparować do 100 głośników wyposażonych w technologię Connect +. W ten sposób możesz wzmocnić swoje muzyczne doznania. Dostępna jest również aplikacja „JBL Connect”, którą można pobrać bezpłatnie z App Store lub Google Play. To dzięki tej aplikacji będziesz mógł wybrać opcję stereo.

Wejście pomocnicze mini jack 3,5 mm do przewodowego słuchania i port micro USB do ładowania są chronione małą gumową klapką. Nie zapomnij umieścić go z powrotem na miejscu, gdy nie używasz połączenia. PlikGłośnik JBL Flip 4 posiada certyfikat IPX7, ale porty nie są chronione przed cieczami. Czwarta generacja głośnika jest również wyposażona w mikrofon. Zestaw głośnomówiący korzysta z technologii redukcji szumów „SoundClear” (technologia ta redukuje echo). Mikrofon wbudowany w JBL Flip 4 dobrze odtwarza głosy, są zrozumiałe i wyraźne. Z drugiej strony podczas rozmów telefonicznych nie należy zbytnio oddalać się od obudowy. Musisz pozostać w promieniu 50 centymetrów, aby druga strona mogła Cię poprawnie usłyszeć.

Wydajność i jakość dźwięku


test jbl-flip-4

Podłączanie Flip 4 do twojego urządzenia (smartfona / odtwarzacza audio) odbywa się w konwencjonalny sposób. Musisz aktywować parowanie Bluetooth, naciskając przycisk na głośniku, a następnie przejdź do menu Bluetooth urządzenia, aby wybrać JBL Flip 4. Szkoda, że ​​JBL nie zintegrował układu NFC ze swoim głośnikiem, ułatwiłoby to bezprzewodowe parowanie. Żywotność baterii została zwiększona, ponieważ wydłuża się do 12 godzin użytkowania. Udało nam się osiągnąć taką wydajność przy głośności na poziomie 75%.

To, co jest całkiem miłe w modelach Flip, to widok pasywnych radiatorów w akcji. Kiedy zaczyna się muzyka, widzisz, jak poruszają się w rytm dźwięków. Jest jeszcze przyjemniej, gdy jest na nim umieszczona woda, widzisz, jak tańczy. Po stronie dźwiękowej Odwróć 4 oferuje prawie takie same wrażenia słuchowe jak Flip 3. Bas jest pod kontrolą i nie narusza innych częstotliwości. Obecne medium bardzo ułatwia rozróżnienie głosów, wysokie tony są dobrze zdefiniowane, niektóre instrumenty korzystają z super precyzji. Z drugiej strony wysokie tony wydają się być agresywne, gdy głośność jest wysoka. Będziesz potrzebował lekkiej ręki podczas regulacji głośności, w przeciwnym razie będziesz musiał napotkać problemy z sybilizacją w przypadku niektórych utworów. Nie będziesz w stanie dodać dźwięku do pomieszczenia 360 ° za pomocą JBL Flip 4. Zalecamy nawet umieszczenie go przy ścianie, a nie na środku pomieszczenia. Postawiony pod ścianą wzmocni dźwięk, będzie on bardziej równomiernie rozprowadzany po całym pomieszczeniu.

Wniosek


test-jbl-flip-4

Najnowsza generacja głośnika Flip przeszła dalsze modyfikacje i ulepszenia i po raz kolejny odnosi sukces. Plik JBL Flip 4 jest zbudowany z mocnych i wodoodpornych materiałów (obudowa posiada certyfikat IPX7). Żywotność baterii została poprawiona, a reprodukcja dźwięku pozostaje szczegółowa, chociaż w przypadku niektórych utworów występują pewne problemy z sybilizacją.

Głośnik bluetooth JBL Flip 4


Kup Teraz
/* */