Skip to content

Sony Tough

W dzisiejszych czasach wydajemy setki, a nawet tysiące dolarów, aby mieć super wytrzymałe aparaty i aparaty, a mimo to nigdy nie sądzimy, że chroniliśmy jedną z najważniejszych rzeczy: pliki zapisane na karcie SD. Karty tego typu są delikatne i do tego czasu nikt nie pomyślał o poprawieniu tego punktu. Ale teraz jest to możliwe dzięki Sony i jego kartom SD Tough.

Słuszne uwagi
– Natężenia przepływu
– Certyfikat IP68
– Odporny


Punkty ujemne
– Nie jest niezniszczalny

Trudny test Sony


sd-card-sony-tough

Karty Sony Tough są super mocne. Japoński producent zapowiada 18-krotnie większą odporność niż standardowa karta SD. Prawdą jest, że kiedy obsługujemy wiele kart SD, zdajemy sobie sprawę z ich kruchości. Często tworzywa sztuczne są słabo zgrzane i po roku lub dwóch latach użytkowania karta ma tendencję do szybkiego niszczenia. Nagle pewnego dnia skończysz z bezużyteczną kartą SD, ale przede wszystkim stracisz zapisane dane.

Sony sprytnie podchodziło do projektu SD Tough. Budowniczy używa monocoque, nie ma spoiny. Wystarczy spojrzeć na to pod każdym kątem, aby zdać sobie sprawę, że jest zrobiony z jednego bloku. Ten opór zapobiega skręcaniu. Nie będziesz w stanie go wygiąć ani zgiąć podczas próby skręcenia. Oczywiście karta nie jest niezniszczalna, poza tym żaden produkt High Tech nie jest.

Sony Tough jest odporny na niskie temperatury, wodę, błoto, ale nie jest niewrażliwy. Wystarczy zrobić rysy na poziomie złącz, aby zaburzyć jego działanie. Ale hej, nie stanie się to przypadkowo. Zużycie złączy naprawdę będzie zależało od Ciebie, aby doszło do awarii.

Karta Sony-Tough

Karta jest zgodna ze standardem IP68. Oznacza to, że jest całkowicie chroniony przed kurzem, a także chroniony przed długotrwałym zanurzeniem powyżej 1 metra. Będzie nadal działać, nawet jeśli wrzucisz go do wody. Na poziomie łączników nie ma spoiny połączeniowej, co nagle zapewnia dużą trwałość. Oprócz solidności, karta Sony Tough SD radzi sobie dobrze.

Ta karta SD oferuje prędkość zapisu 299 MB / s, co jest idealne dla fotografów wykonujących wiele zdjęć seryjnych. Podczas czytania karta oferuje 300 MB / s, więc kopiowanie plików na komputer przebiega bardzo szybko, jeśli masz dobry czytnik. Jest klasą 10, klasą USHS 3, a przede wszystkim V90. Klasa szybkości wideo V90 pozwoli na nagrywanie w rozdzielczości 4K.

Sony Tough to solidna i szybka karta SD, ale jak każda karta SD jest niewielka. Więc łatwo jest to stracić. Na szczęście Sony pomyślało o zintegrowaniu narzędzia (SD Scan), które pozwoli zachować integralność karty przez długi czas. Karty Sony Though są objęte gwarancją na 5 lat.

Ze względu na cenę, Tough jest bardziej zorientowany na profesjonalny użytek. Wersja 32 GB jest dostępna w cenie 79,99 EUR. Wersja 64 GB kosztuje 149,99 EUR, a wersja 128 GB – 249,99 EUR. Zrozumiesz, że nie każdy będzie mógł włożyć tyle na kartę SD. Ale hej, jakość ma swoją cenę. Musisz także pomyśleć o swoich treściach. Jeśli ten jest nieoceniony, lepiej, żeby był dobrze chroniony.

Wniosek


Test wytrzymałościowy Sony

Sony udało się zaoferować prawdziwą nowość w konstrukcji karty SD. Karta SD Sony Tough jest wytrzymała i oferuje bardzo dobrą przepustowość. Ale to nie jest nieomylne.

Mocna karta Sony


Kup Teraz
/* */