Skip to content

Recenzja stabilizatora DJI Ronin S.

W tym artykule przetestujemy DJI Ronin S.. Chińska firma DJI dała się poznać szerokiej publiczności dzięki swoim różnym modelom dronów. Tym razem firma zdecydowała się wejść na rynek stabilizatorów do lustrzanek cyfrowych i urządzenia hybrydowego. DJI nie jest firmą początkującą w tej dziedzinie, bo wypuściła już stabilizatory do smartfonów (seria Osmo), a także stabilizatory dla profesjonalistów (seria Ronin). Model Ronin S to doskonały konkurent dla gimbali, które są już na rynku. Konkuruje bezpośrednio z Zhiyun Crane 2 lub Tilta Gravity G2X. Dowiedz się o jego funkcjach i wydajności w naszym kompleksowym teście.

Słuszne uwagi
– Dostarczone akcesoria
– Projekt
– Jakość projektu
– Autonomia
– stabilizacja


Punkty ujemne
– Bateria wewnętrzna
– Waga

Test DJI Ronin S.


stabilizator-DJI-Ronin-S

Stabilizator dostarczany jest w standardowym pudełku kartonowym. Gimbal jest przedstawiony na przedniej tapicerce. Po otwarciu pudełka otrzymasz bardzo ładną obudowę DJI. Transport jest naprawdę nienaganny. Otwierasz nadgarstek i masz dostęp do wszystkich elementów. Wszystkie są dobrze zintegrowane w swoich lokalizacjach, więc nie będą błąkać się podczas transportu. W pakiecie otrzymujemy gimbal, rączkę w którą wkładamy akumulator, płytkę montażową do aparatu, mały uchwyt obiektywu, windę do aparatu, rączkę przedłużającą pełniącą jednocześnie funkcję statywu, kółko follow focus, klucze imbusowe , pudełko z akcesoriami, pasek na rzep, zasilacz, kabel micro USB, kabel USB-C, IR oraz skrócona instrukcja obsługi z częścią przetłumaczoną na język polacy. DJI było naprawdę hojne, jeśli chodzi o akcesoria, opakowanie jest kompletne.

gimbal-DJI-Ronin-S

Jeśli cofniemy się trochę nad uchwytem, ​​docieramy do górnej części gimbala i tam znajdziemy kilka kontrolek. Joystick, wskaźnik LED, przycisk zasilania, przycisk „M” i spust migawki. Z boku znajdziemy follow focus wheel, małą zdejmowaną klapkę chroniącą port USB-C, a także spust, który pozwoli nam zmienić tryb. W górnej części znajduje się pierwszy silnik – patelnia. Nadal nad silnikiem przechyłu i za silnikiem przechyłu. Znajdziesz również płytę montażową. Na kapsule mamy dodatkowy port zasilania i port sterowania urządzeniem.

DJI Ronin S jest w stanie udźwignąć 3,6 kg, co jest dość dużą ilością. DJI wyjaśnia, że ​​nie chodzi o maksymalne obciążenie, ale ładunek. Jest to więc to obciążenie, które należy uszanować, aby uzyskać dobrą stabilizację. Dzięki tej pojemności będziesz mógł łączyć nieco cięższe urządzenia i obiektywy, a nawet używać profesjonalnych aparatów. Sam Ronin S waży około 2,30 kg bez aparatu i obiektywu. Nie jest to najlżejszy stabilizator na rynku. Będziesz więc musiał robić różne pozy podczas różnych sesji. Tylko muskularni użytkownicy będą mogli nieść zestaw na wyciągnięcie ręki przez kilka minut. DJI ogłasza 12-godzinną żywotność baterii, gdy gimbal jest dobrze wyważony. Ten występ odbył się podczas naszego testu.

Recenzja DJI-Ronin-S

Wyposażenie gimbala w urządzenie nie jest skomplikowane. Bierzesz płytę mocującą. Naprawiasz go w aparacie i nie musisz już umieszczać go na stabilizatorze. Oczywiście jak zwykle wyważanie musi być wykonane precyzyjnie. Pamiętaj, aby zdjąć nasadkę z urządzenia i przed przystąpieniem do równoważenia sprawdzić, czy bateria i karta pamięci są w urządzeniu. W przeciwnym razie wyważanie odbywa się jak w konkurencyjnych modelach. Wsuwasz kamerę na uchwyt montażowy, tak aby urządzenie pozostawało równolegle do podłoża. Następnie ustawiamy oś pochylenia tak, aby soczewka urządzenia zachowała swoją pozycję do góry. Następnie zajmij się osią rolki. Celem jest, aby samolot nie przechylał się w lewo ani w prawo (musi utrzymywać swoje wyrównanie). W końcu dostosowujemy oś panoramiczną. Dobre wyważenie jest zapewnione, gdy urządzenie utrzymuje swoją pozycję.

Test DJI-Ronin-S

Po umieszczeniu na miejscu i wyważeniu zauważamy, że silnik obrotu jest poza osią. Nie ustawia się przed ekranem jak na innych gimbalach. Możesz więc śledzić to, co jest wyświetlane na ekranie. Nie ma nic złego w koncepcji i projekcie. Wykończenia są schludne, a uchwyt DJI Ronin S jest wygodny. Zapewnia dobrą przyczepność. Aby aktywować stabilizator, musisz nacisnąć przycisk na dole rączki oraz przycisk Power z przodu.

Domyślnie gimbal jest w trybie śledzenia, a więc w trybie śledzenia. Będzie więc podążać za każdym Twoim ruchem i jeśli pociągniesz za spust, przejdzie w tryb blokady. Ten tryb blokowania blokuje osie, a wyrównanie zostaje zachowane. Będziesz używać tego trybu głównie do wykonywania ruchu w linii prostej. Jeśli dwukrotnie naciśniesz spust, gimbal ponownie ustawi ostrość, a jeśli naciśniesz trzykrotnie, gimbal obróci się o 180 ° w trybie selfie (co jest idealne do vlogowania). Użycie nie jest skomplikowane, możesz wchodzić w interakcje jedną ręką. Spust jest dobrze umiejscowiony.

Po naciśnięciu przycisku „M” stabilizator przełączy się w tryb sportowy. Staje się super responsywny, co przyda się, gdy chcesz kręcić dynamiczne sceny akcji. Po prostu zwolnij przycisk „M”, aby powrócić do wolniejszego trybu śledzenia. Z przyciskiem „M” skojarzone są trzy tryby, trzy diody LED wskazują, który z nich jest wybrany (trzy tryby można skonfigurować w aplikacji). 1 to płynny tryb, którego użyjesz do uchwycenia nieco bardziej precyzyjnych ruchów (możesz użyć joysticka, aby przesuwać kamerę w trzech osiach). Podczas używania ustawiliśmy obrót na nieskończoność w trybie 2 (jest to przydatne do robienia oryginalnych ujęć). W trybie 3 gimbal jest w trybie reaktywnym, aby uzyskać znacznie szybsze ruchy (różni się od trybu „M”). Sterowanie kamerą za pomocą joysticka pokazuje nam prędkość silników i przynajmniej możemy powiedzieć, że są szybkie i responsywne. Ponadto pozostaje cichy, nawet jeśli obraca się we wszystkich kierunkach.

uwaga-DJI-Ronin-S

DJI opracowało aplikację do komunikacji ze stabilizatorem. Aplikacja nazywa się „DJI Ronin” i można ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play i App Store. W trybie konfiguracji będziemy mogli dostosować trzy tryby użytkowania. Możesz także wykonać test wyważenia (gimbal przetestuje różne osie). To nie jest kalibracja, ale dzięki tej opcji mamy jakość wyważania. Istnieje również funkcja automatycznego dostrajania, która ustawi silniki Ronina S zgodnie z konfiguracją i wagą na pokładzie. Po rozpoczęciu strojenia wydaje dziwny, cichy dźwięk, ale nie martw się, to normalne. W trybie „smopth track” będziesz mógł ręcznie dostosować czas reakcji każdego silnika.

W trybie „Utwórz” masz dostęp do kilku funkcji. Istnieje możliwość zdalnego sterowania gimbalem, tak jakbyś używał joysticka. Następnie mamy funkcję panoramy, za pomocą której będziemy mogli zdefiniować rozmiar sensora, używaną ogniskową i inne dodatkowe funkcje. W różnych opcjach znajdziesz również konfigurowalną funkcję timelapse lub funkcję motionlapse, aby móc zintegrować ruch z timelapse (ustawiasz funkcję początkową i końcową). Dostępna jest również opcja „Śledź”. Aplikacja jest kompletna, jest naprawdę dużo ustawień i funkcji.

test-DJI-Ronin-S

DJI został zaprojektowany, aby wytrzymać wiatr podczas szybkich ruchów na zewnątrz. Producent zapowiada opór do 75 km / h. DJI Ronin S naprawdę zapewnia dobrą stabilizację w różnych scenach ruchu. Śledzenie obiektu jest płynne i płynne. Ten sam wynik zaobserwowaliśmy również w przypadku biegacza. Ten model jest sprzedawany za 749 euro, co nie jest olbrzymią ceną w porównaniu do oferowanej wydajności. Ta cena jest również zgodna z jakie oferują konkurencyjne modele.

DJI wypuściło różne akcesoria po wypuszczeniu Ronina S. Jest tam silnik ostrości 170 euro do ręcznego sterowania ogniskiem obiektywu za pomocą pierścieni regulacyjnych. Kolejny dodatek, który może być interesujący, jednostka sterująca za 129 euro. Ten mały ekran jest przymocowany z boku gimbala i to umożliwia dostęp do kilku ustawień (parametry silnika, tryb pracy, sterowanie radiowe, itp.), Dzięki czemu nie będziesz już musiał przez niego przechodzić.aplikacja zainstalowana na Twoim smartfonie. To akcesorium, które będzie naprawdę praktyczne podczas sesji zdjęciowych. Będziesz mógł również kupić drugi uchwyt na baterie za 100 euro. Wyposażenie gimbala kosztuje, ale może naprawdę poprawić komfort użytkowania.

Wniosek


Test DJI-Ronin-S

DJI mocno uderza z DJI Ronin S. Po pierwsze, jakość wykonania jest nienaganna. Chińska marka ma prawdziwe know-how w projektowaniu stabilizatorów. Materiały są dobrej jakości, a Ronin S jest wygodny. Powłoka uchwytu zapewnia dobrą przyczepność, a mały statyw, który znajduje się w pudełku, może służyć jako przedłużenie lub podstawka do umieszczenia stabilizatora na płaskiej powierzchni.

Uchwyt można zdjąć ze stabilizatora w celu ułatwienia transportu. Z drugiej strony trudno będzie wyruszyć w podróż z etui, które pozwala na przechowywanie gimbala i akcesoriów. Raczej rozsądnie będzie włożyć Ronina S do plecaka. Jest to model przeznaczony do obsługi stosunkowo ciężkich urządzeń o ładowności 3,6 kg. To więcej niż to, co oferują konkurencyjne gimbale.

Pod względem autonomii stabilizator DJI Ronin S oferuje 12 godzin użytkowania i ładuje się w nieco ponad 2 godziny. Wydajność, która jest przeciętna dla tego, co oferują różne stabilizatory, sprzedawane za tę samą cenę. Nie ma też na co narzekać, jeśli chodzi o jego stabilizację. Twoje filmy są dobrze ustabilizowane, a ponadto będziesz mógł filmować nawet przy wietrze (pozostanie użyteczny, dopóki wiatr nie przekroczy 75 km / h).

W tym stabilizatorze nie ma poważniejszej lub paraliżującej usterki. Żałujemy tylko, że akcesoria są drogie, jeśli chcemy je wyposażyć i ich wagę. Gimbal wraz z uchwytem baterii waży około 2,3 kg i do tego trzeba doliczyć wagę aparatu i obiektywu. Więc będziesz musiał robić pozy, aby odciążyć ramiona.

DJI Ronin S jest przeznaczony głównie dla profesjonalnego sektora audiowizualnego. Jest to rodzaj stabilizatora, którego można używać do tworzenia klipów wideo lub innego rodzaju krótkich filmów. Jeśli chcesz prowadzić vloga, będziesz musiał przejść do lżejszego modelu.

Stabilizator DJI Ronin S.


Kup Teraz
/* */