Skip to content

Recenzja Roborock S6

W tym artykule testujemy Roborock S6. Roborock S50 był modelem wysokiej jakości, który był bardzo godny polecenia przy zakupie. Nadeszła nowa generacja iw tym modelu S6 poprawiła się zdolność wykrywania przeszkód i lokalizowania w kosmosie. Teraz jest w stanie przejść i wyczyścić części znajdujące się w aplikacji. Spośród wszystkich obecnych w Twoim wnętrzu możesz wybrać pomieszczenie, które chcesz posprzątać. Poziom hałasu, jaki emituje podczas pracy, również zmniejszył się w porównaniu z poprzednią generacją. Ale S6 nadal ma bardzo dobrą moc ssania. W pełni szczegółowo opisaliśmy jego funkcje i wydajność w naszej recenzji poniżej.

Słuszne uwagi
– Projekt
– Wydajność
– Kartografia
– Autonomia
– Pełna aplikacja


Punkty ujemne
– Tryb dywanowy niepotrzebny

Test Roborock S6


robot-Roborock-S6

Odkurzacz robota Roborock S6 dostarczany jest w białym pudełku. Odkurzacz robota jest przedstawiony na przedniej ścianie, a producent wskazał również niektóre jego właściwości techniczne. Zawartość pudełka nieznacznie różni się od poprzedniej generacji. Po rozpakowaniu wszystkiego otrzymasz S6, bazę ładującą, która jest nieco szersza niż w S50, podręcznik użytkownika w języku polacy, filtr HEPA (filtr cząstek stałych i alergenów), gniazdo elektryczne polacy, mopy do czyszczenia na sucho, podstawa do czyszczenia na sucho i element do użytku w trybie prania. Zawartość opakowania jest kompletna.

Roborock S6 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Wersja biała ze srebrną obwódką, druga wersja biała ze złotą obwódką, a trzecia wersja jest całkowicie czarna. Konstrukcja S6 niewiele się zmieniła od S50. Na górze znajduje się dalmierz laserowy, który sprawił, że S50 odniósł sukces oraz główne elementy sterujące, które są po prostu inaczej zorganizowane (automatyczne czyszczenie, powrót do bazy ładującej i czyszczenie kątów). Po podniesieniu klapy maski masz dostęp do komory, w której zbiera się kurz. Pojemność nadal wynosi 500 ml, jak w S50. Wewnątrz robota znajduje się bateria 5200 mAh z zasysaniem 2000 PA.

Test Roborock-S6

Po odwróceniu odkurzacza robota obserwuje się, że szczotka obrotowa jest wyposażona w gumę (w poprzedniej wersji było to włosie). Na spodniej stronie znajduje się również 6 czujników, dwa karbowane gumowe koła, które są idealne do przyczepności. Przesuw około 2,5 centymetra umożliwia robotowi pokonywanie krawędzi. Obrotowa szczotka jest wyposażona w włosie i gumę. Istnieje system ochronny, który zapobiega zasysaniu niektórych przedmiotów (na przykład kabli i skarpet). Są też kołki do załadunku i małe koło dookólne.

Szczotka jest łatwo dostępna. Wystarczy zdjąć osłonę ochronną, aby uzyskać do niej dostęp i wyczyścić ją. W ustach znajdują się gumowe brzegi, które utrzymują siłę ssania. Wszystko jest bardzo dobrze zaprojektowane, po raz kolejny konstruktor ma bardzo dobrą robotę. Z przodu robota odkurzającego znajduje się mały zderzak, dzięki czemu może absorbować wstrząsy w przypadku uderzenia w mebel. W celu ochrony obudowy przed kontaktem zastosowano czujnik zbliżeniowy oraz gumowy pasek znajdujący się wokół obudowy.

Recenzja Roborock-S6

W aplikacji możesz zobaczyć trasę pokonaną przez robota. Przy pierwszym użyciu przeskanuje Twoje części i możemy powiedzieć, że wynik jest naprawdę precyzyjny. W rzeczywistości jest w stanie wykryć przedmioty i przeszkody, które znajdują się w Twoim domu. Kiedy zaczyna sprzątać, chodzi w tę iz powrotem po pokoju. Może wykrywać różne powierzchnie. Nagle zwiększy swoją siłę ssania, jeśli przejdzie przez dywan. Po zakończeniu odkurzania automatycznie wróci do stacji ładującej i możesz oglądać pracę wykonaną w aplikacji. Będziesz mógł obserwować różne pomieszczenia, które odwiedził. Wszystkie są podzielone według sektorów.

Wniosek jest bardzo szczegółowy. Możemy obserwować ilość zassanych metrów kwadratowych, poziom pozostałej baterii oraz czas potrzebny na wykonanie czyszczenia. Biorąc pod uwagę jego wydajność, będzie w stanie odkurzyć jednorazowo 100 metrów kwadratowych. Dostępna jest zakładka do nawigacji po pokoju (możesz poprosić o odkurzenie tylko niektórych części). Istnieje również możliwość odkurzenia określonego obszaru. Aby to zrobić, musisz narysować prostokąt na mapie. To może być świetne, jeśli chcesz, aby po prostu wyczyścił dywanik w Twoim salonie. Nie ma nic złego w mapowaniu.

uwaga-Roborock-S6

W aplikacji możesz ręcznie modyfikować strefy. Możesz podzielić strefy lub połączyć je ze sobą. Na przykład łącząc sypialnię i łazienkę, jeśli chcesz, aby sprzątał je w tym samym czasie. Udoskonalasz obszary według własnego uznania. Istnieje również możliwość wytyczenia obszarów, w których nie wolno mu jechać. Ta opcja nosi nazwę „pasma ograniczające”. Musi być umieszczony ręcznie na mapowanej mapie. To ciekawe, pozwala na przykład uniemożliwić Roborock S6 dostęp do biurka komputera (aby nie zaczepił się o kable). Możesz użyć tej opcji, aby uwzględnić strefy restrykcyjne w każdym pokoju.

Aplikacja jest kompletna i łatwa w użyciu. Ustawienia aplikacji pozwalają dostosować strefę czasową, język, głośność głosu, tryb Nie przeszkadzać, tryb automatyczny itp. Dzięki różnym opcjom dostępnym w aplikacji odkurzacz może być bardziej zautomatyzowany. Kiedy musi wykonywać swoją pracę, godziny bezczynności, sprzątane pokoje i obszary itp. Z drugiej strony tryb dywanowy oferowany w aplikacji jest bezużyteczny. Zakładka jest przeznaczona do aktualizacji oprogramowania. Radzimy przeprowadzać wszystkie aktualizacje, ponieważ producent zawsze stara się dodawać opcje i ulepszenia do swoich produktów i aplikacji.

W aplikacji jest zakładka, która jest naprawdę interesująca, nazywa się „konserwacja”. Istnieją ikony, które reprezentują określone części odkurzacza robota (filtr, szczotka boczna, główna, filtr, czujniki), a aplikacja poinformuje Cię o ich stanie. Czy je wymienić, czy po prostu wyczyścić. Wskazany jest procent, aby poznać stan. Pilot pozwala na manewrowanie nim tak, jakbyś miał pilota, jest też opcja, która uruchamia efekt dźwiękowy, informujący o jego lokalizacji w domu. Kreator naprawdę uczynił aplikację łatwą do zrozumienia i łatwą w użyciu.

test-Roborock-S6

Podczas naszego testu wyrzucamy na podłogę kilka rodzajów kurzu i cząstek, aby zapewnić jej skuteczność. Była sól, ryż, brud, kurz i inne mikrocząsteczki. Roborock S6 był w stanie doskonale wszystko zassać, a dzięki obrotowej szczotce cząsteczki są dobrze skierowane w stronę ssawki robota. Jego bardzo dobry algorytm przemieszczania i moc ssania dopełniają jego wydajności. Czyści naprawdę dobrze, to nawet jeden z najlepszych modeli, jakie testowaliśmy. Nie będzie w stanie zasysać kurzu ani cząsteczek spod mebli, ale radzi sobie z reklamacjami. Żałujemy tylko, że jego siła ssąca nie jest wystarczająco mocna, aby zassać wszystkie mikrocząstki obecne na dywanie. Jak tylko skończy, automatycznie chowa się na swojej podstawie.

Roborock S6 można wyposażyć w tacę na wodę do mycia podłóg. Wynik jest prawidłowy, ale to nie w przypadku tego rodzaju odkurzacza robota będziesz mieć idealnie umyte podłogi. Będziesz musiał wyznaczyć strefy w aplikacji, jeśli nie chcesz, aby S6 przychodził i prał Twoje dywany lub dywany. Przepływ wody jest kontrolowany i kontrolowany. Pojemność tacy na wodę pozwoli umyć nieco mniej niż 50 metrów kwadratowych. Mycie wykonane robotem odkurzającym Roborock S6 również jest zadowalające niż w konkurencyjnych modelach. Pamiętaj, aby umyć mopa określoną liczbę razy po umyciu. W przeciwnym razie po prostu przeniesiesz kurz z jednego pokoju do drugiego.

Wniosek


robot-odkurzacz-Roborock-S6

S6 to bardzo dobra aktualizacja do poprzedniej generacji. Roborock stworzył cichszą robotyczną próżnię, która lepiej nawiguje i mapuje. Jego prędkość i wydajność ssania są również nieco lepsze w porównaniu do S50. Roborock S6 jest naprawdę zadowalający, oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Nie pożałujesz zakupu.

Robot Roborock S6


Kup Teraz
/* */