Skip to content

HomeVac S11

Po tym, jak robot odkurzający Roborock wypuścił swój pierwszy bezprzewodowy odkurzacz, jest wokół firmy Anker ze swoją marką eufy. Po wprowadzeniu odkurzacza robota chiński gigant chce teraz zintegrować dziedzinę odkurzaczy ręcznych. HomeVac S11, który jest dostępny w dwóch wersjach i trzech kolorach. Odkryj nasz pełny test.

Słuszne uwagi
– Budowa
– Konserwacja i czyszczenie
– Wymienna bateria


Punkty ujemne
– Tylko 40 minut autonomii

Test HomeVac S11


próżnia-HomeVac-S11

Spółka zależna eufy jest własnością firmy Anker. Produkty oferowane przez tę markę charakteryzują się wysoką jakością i skutecznie odpowiadają na potrzeby użytkowników. Ich pierwszy robot próżniowy nie sprostał konkurencji, ale produkty eufy są nadal dobre.

Po otwarciu opakowania zauważyliśmy delikatny zapach plastiku, który jednak minął po dwóch dniach. Wszystko jest bardzo dobrze zapakowane. Zawartość pudełka jest imponująca. Po rozpakowaniu otrzymujemy odkurzacz ręczny z komorą na kurz, uchwytem i wyjmowanym filtrem HEPA, nasadką, uchwytem ściennym ze śrubami, wtyczkami i kablem do ładowania, zapasowym akumulatorem, elastycznym wężem (wąż przedłużany), szczotkami instrukcja użycia.

Dodatkowa bateria jest bardzo przydatna. Można go ładować bezpośrednio na uchwycie ściennym, który pełni funkcję stacji ładującej. W ten sposób zawsze możesz naładować drugą baterię, na wypadek gdyby 40 minut autonomii nie wystarczyło. Dzięki wymienności baterii żywotność odkurzacza jest dłuższa.

stick-vacuum-HomeVac-S11

Odkurzacz ręczny 2 w 1 to klasyczna funkcja. Nie będziesz mieć problemu ze złożeniem różnych części razem. Jest wszystko, co klika bardzo łatwo (jak w konkurencyjnych modelach). Ale to, co lubimy w HomeVac S11, to wymienność różnych części i elastyczność użytkowania. Montaż różnych elementów jest prosty i szybki.

Nie tylko bateria jest wymienna, komora na kurz jest również w pełni wyjmowana. To samo dotyczy głównego filtra znajdującego się z tyłu rączki. Wygodne, ponieważ poszczególne elementy są znacznie łatwiejsze do wyczyszczenia lub – w przypadku komory na kurz – do opróżnienia.

Dotknij ikony kosza na śmieci, a komora na kurz wyskoczy. W ten sposób można go opróżnić bez kontaktu, klikając przełącznik znajdujący się z przodu. Główny filtr na tylnym końcu tylnego uchwytu jest wyjmowany. Dzięki temu jest łatwiejszy do czyszczenia. Po prostu spłukuj go pod zlewem co dwa tygodnie. Obrotową szczotkę można również wyjąć w kilka sekund, a następnie wyczyścić lub wymienić. Od czasu do czasu należy go czyścić, aby usunąć włosy i włosy.

Miękka szczotka obrotowa jest używana do twardych podłóg, drugą używasz do dywanów. Wizualnie HomeVac S11 nie pozostawi Cię obojętnym. Jest dużo plastiku, ale to nie psuje ogólnego piękna. Nie ma więc co narzekać, jeśli chodzi o projekt i jakość wykonania.

Recenzja HomeVac-S11

Zintegrowane światła LED oświetlają ciemne zakamarki. Ten element stał się naprawdę niezbędny. Diody LED umieszczone na głowicy odkurzacza pozwalają użytkownikowi zidentyfikować kurz i inne zabrudzenia nawet w najciemniejszych zakamarkach. Nie są one najbardziej wydajne, jakie widzieliśmy, ale oświetlenie jest nadal dobre. Dla nas każdy nowy model bezprzewodowego odkurzacza powinien mieć diody LED.

W trybie zasysania diody LED świecą się w sposób ciągły. Funkcję należy ustawić jak w odkurzaczach Roidmi (włączają się tylko wtedy, gdy jest to konieczne). Tak więc diody LED są wydajne, ale nieuchronnie zużywają energię, ponieważ działają w sposób ciągły.

Test HomeVac-S11

Wewnątrz jednostki ssącej działa system cyklonowy z filtrem. Siła ssania wynosi 20000 pa. Jest dobre uczucie ssania, ale jego możliwości wciąż są nieco w tyle za konkurencyjnymi modelami. W przeciwnym razie obsługa znajduje się na górze. Obrotowa głowica obraca się o 180 °, dzięki czemu można sprzątać w rogach. Dzięki niewielkiej wadze bez problemu poradzisz sobie z nim w różnych pomieszczeniach domu. Nie mamy wrażenia sprzątania. Wynika to również z małych opon, które znacznie ułatwiają prowadzenie odkurzacza.

Ale wciąż są rzeczy, które nas niepokoją. Z jednej strony spust musi być wciśnięty w sposób ciągły, aby proces aspiracji był aktywny. Z drugiej strony element sterujący, za pomocą którego można przełączać się z jednej fazy ssania na drugą, znajduje się na szczycie głównego elementu. Dlatego, aby zwiększyć lub zmniejszyć siłę ssania, musisz to zrobić drugą ręką. Zwróć uwagę, że odkurzacz jest odpowiedni zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

Za pomocą znajdującego się na górze elementu sterującego można przełączać się z jednego poziomu ssania na inny. Preferujemy, gdy element sterujący jest umieszczony na głównym elemencie. W modelach Dreame wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby aktywować proces zasysania. A propos Dreame: Trzy diody LED wskazują również żywotność baterii HomeVac S11 (nawet podczas ładowania baterii). Im więcej diod się świeci, tym pełniejsza bateria.

Jak już wspomnieliśmy, w zestawie znajdują się dwa akumulatory, co umożliwia odkurzanie przez 80 minut przy dwóch naładowanych akumulatorach lub 40 minut na akumulator. Następnie akumulator należy ponownie odłożyć na uchwyt ścienny na 3,5 godziny – lub podłączyć kabel ładujący bezpośrednio do akumulatora.

test-HomeVac-S11

Pomimo dużej mocy ssania, głośność pozostaje ograniczona. Miernik poziomu dźwięku wskazuje wartość 68 dB na najwyższym poziomie ssania, 65 dB na poziomie pośrednim i 60 dB na najniższym poziomie. 68 dB niekoniecznie jest ciche, ale wydajność jest identyczna jak w przypadku innych odkurzaczy ręcznych.

Miękka szczotka obrotowa raczej nie nadaje się do dywanów, więc konieczne będzie użycie drugiej. Siła ssania pomaga usunąć kłaczki i brud z dywanów. Ale moc ssania spadła nieco niżej w porównaniu z Dyson V11 Absolute. Zwłaszcza gdy odkurzasz dywan. Potem jest już kwestią czasu, kiedy chińskie marki wypuszczą modele tak potężne, jak modele Dyson.

Producent oprócz odkurzacza dostarcza kilka akcesoriów. Funkcja odkurzania ręcznego przyda się do czyszczenia samochodu lub szybkiego odkurzania czegoś. Przydaje się również funkcja przeciw roztoczom. Przeznaczony jest głównie dla alergików, niestety nie ma tam światła UV (pomaga to skuteczniej zabijać roztocza). Istnieje również elastyczny wąż, który ułatwia użytkownikowi odkurzanie na wysokości lub w narożnikach.

Wniosek


bezprzewodowy-odkurzacz-HomeVac-S11

Trend na rok 2020 wydaje się już jasny: producenci odkurzaczy robotów integrują teraz bezprzewodowe odkurzacze do swoich linii produktów. Po Roborocku jest teraz w pobliżu eufy. Zebraliśmy już również plotki o innych producentach, będziemy Cię informować. Po konkurencji stymuluje rynek.

Eufy HomeVac S11 skutecznie usuwa kurz z różnych części domu, nawet na dywanie. Jego staranna konstrukcja i łatwość obsługi są zauważalne. Nie mamy problemu z obsługą tego w różnych pokojach. Z drugiej strony autonomia 40 minut jest trochę lekka w porównaniu z niektórymi konkurencyjnymi modelami. Następnie zawsze można użyć drugiej baterii.

W tym przedziale cenowym (300 euro) konkuruje bezpośrednio z modelami oferowanymi przez marki Xiaomi, Dreame i Roidmi, które technologicznie nieco wyprzedzają.

Odkurzacz HomeVac S11


Kup Teraz
/* */