ClickCease

Apple iPhone X był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2018 roku

Spora niespodzianka i ogromny sukces. Kiedy Apple w 2017 roku zapowiedziało iPhone’a X, smartfon wzbudził sporo zamieszania w sieci. Urządzenie owszem, wyróżniało się bardzo mocną specyfikacją techniczną i świeżą stylistyką (notch był wtedy nowością), ale jednocześnie odstraszało ceną. Niektórzy przypuszczali, że jubileuszowy iPhone okaże się komercyjną klapą, ale teraz wiemy, że do niczego takiego nie doszło.

Wręcz przeciwnie. Jeśli wierzyć firmie Counterpoint, to iPhone X był najlepiej sprzedającym się smartfonem w całym 2018 roku. Urządzenie pobiło tym samym takie konstrukcje jak np. iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, Xiaomi Redmi 5A, Samsung Galaxy S9, iPhone Xs Max czy Samsung Galaxy S6. Co dokładnie stoi za sukcesem tamtego modelu od giganta z Cupertino? Cóż, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale niewykluczone, że klientów przede wszystkim przyciągały oryginalna, bez ramkowa stylistyka i bardzo wydajny układ A11 Bionic. Swoje “trzy grosze” do dobrej sprzedaży urządzenia mogła też dołożyć promowana przez producenta funkcja Face ID.

Dane firmy Counterpoint prowadzą też do jednego, ciekawego wniosku – jeśli chodzi o popularność pojedynczych modeli, to Apple w 2018 roku dosłownie deklasowało konkurencję. Warto także zauważyć, że w zestawieniu pojawiają się tylko produkty giganta z Cupertino, Samsunga i Xiaomi. Do rankingu nie załapała się ani jedna konstrukcja Huawei. Ten chiński producent sprzedaje obecnie bardzo dużo smartfonów, ale najwyraźniej żaden z jego pojedynczych modeli w 2018 roku nie cieszył się jakimś niesamowitym wzięciem.

Źródło: ubergizmo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *