ClickCease

Apple będzie mieć własne modemy 5G dopiero w 2025 roku

Firma potrzebuje partnera, ale nie na stałe. W tym roku na rynek trafiły pierwsze smartfony z łącznością 5G. Nowy standard, póki co, jest jednak dostępny tylko na urządzeniach z systemem Android. Kiedy natomiast powinniśmy spodziewać się, że Apple wdroży go w swoich iPhone’ach? I czy firma, po podpisaniu porozumienia z Qualcommem, porzuciła rozwój własnych układów 5G?

Temat nowych modemów w nadchodzących telefonach giganta z Cupertino przewija się w różnego rodzaju mediach już od dłuższego czasu. Przypuszczaliśmy, że Apple zakupi je od Intela. Do niczego takiego jednak nie dojdzie, ponieważ twórcy procesorów z linii Core postanowili, że nie będą rozwijać takich modułów. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwym, że przedsiębiorstwo dogada się z Qualcommem, ale w kwietniu obie firmy postanowiły zakończyć sądowe przepychanki i podpisały umowę dotyczącą zakupu jednostek obsługujących łączność 5G. Pierwsze iPhone’y z chipami Qualcomma powinny pojawić się na rynku w 2020 roku.

Z najnowszych doniesień wynika jednak, że Apple za kilka lat będzie chciało zakończyć współpracę z Qualcommem, przynajmniej w kwestii modułów łączności. Po sieci już dłuższy czas krążą plotki, że Apple pracuje nad własnymi modemami 5G, a teraz redakcja portalu The Information ujawniła, że plany dotyczące rozwoju tych jednostek nie zostały porzucone. Minie jednak sporo czasu, zanim trafią one do pierwszych iPhone’ów. Serwis utrzymuje, że moduły będą gotowe dopiero w… 2025 roku. Pytanie tylko, czy do tego czasu nie zadebiutuje już technika 6G?

 

Źródło: ubergizmo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *